BIST 8.214
DOLAR 27,32
EURO 28,72
ALTIN 1.640,63
MEDYA

Can Ataklı terbiye sınırını aştı Rize'de Akşener'i protesto edenlere hakaret yağdırdı

Yazar Can Ataklı, Rize'de Meral Akşener'i protesto eden vatandaşlara hakaretler yağdırdı. Akşener'e soru soran kadının kiralandığı iftirasını atan Ataklı, vatandaşlar için "Bir sürü sersem sepelek adam sokakta" dedi.

Gazeteci Can Ataklı Rizelilere ağır hakaretler etti, Rize ziyaretinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i protesto eden vatandaşları seviyesiz bir üslupla eleştirdi. 

"Bir sürü sersem sepelek adam sokakta"

Ataklı "Bir sürü sersem sepelek adam sokakta" söyleminin ardından, "sonu çok kötü olacak" diye dalga geçercesine "sokağa çıkmayacaksınız" diye Rize halkına tehditler savurdu.

"Kaça gitti bilmiyorum"

Tepki gösteren vatandaşların taklidini de yapan Ataklı, çirkin üslubunu sürdürmekle de kalmadı, İkizdere’de Meral Akşener’e soru soran kadın vatandaş için "Zavallı bir kadını kiralamışlar, belli. Zavallı bir kadın belli. Kaça gitti bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize İkizdere ve Çayeli ziyaretlerinde Erdoğan'ı İsrail Başbakanı Netenyahu'ya benzetmesi nedeniyle protesto edilmişti. 

"Geleceğinden bile haberim yoktu"

Ataklı'nın "kiralandı" dediği Havva Sevgen isimli kadın olaylarla ilgili önceki gün açıklamalarda bulunmuştu

Olay anını anlatan Havva Sevgen isimli vatandaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e soru sormak istediği sırada Akşener’in tepkisi karşısında çok şaşırdığını dile getirerek, “Biz ilçe merkezine alışverişe inmiştik. Marketten dışarıya çıkardılar bizi. Dediler ki ‘Meral Akşener geliyor, buralar karışabilir.’ Biz de dışarıya çıktık. O sırada gayet normal bir şekilde ‘Başkanım PKK ile çalışıyorsunuz, hangi yüzle buraya geldiniz’ diye sordum. Bana ‘Sen yalancısın, yalan konuşuyorsun’ dediler. Korumaları da bana ‘Siz yanlı mısınız? Nerelisiniz?’ diye sorunca kendisi hemen ‘Ne taraf olduğu belli, kiminle olduğu belli’ dedi. Şaşırdım yani, ben normal bir vatandaşım, sadece bir sorayım dedim. O sıra bağırıp çağırdılar, beni aldılar, izin vermediler konuşmama. Benim Cumhurbaşkanımı Netanyahu’ya benzetince ben çok sinirlenmiştim. O anda da tesadüf oldu, soracağım onlara. Fırsat vermediler. Yalancısın diye bağırıp çağırdılar sadece, cevapta vermedi. ‘Bana cevap vermek zorundasınız’ dedim, ‘Cevap vermiyorum’ dedi. Öyle de çekti gitti zaten. Sonrasında korumalar çekti attı, uzaklaştırdı beni. Sonra polis geldi kimliğimi istedi, ben de verdim. Normal emekli bir vatandaşım ben, ne yanlısı olacağım. Bağırdı çağırdı çekip gittiler, benim de psikolojim bozuldu. Ben bir emekli maaşıyla geçinen bir insanım. Propaganda yapacak bir insan da değilim. O anda tesadüfen oraya denk geldi. Geleceğinden bile haberim yoktu. Ben güzelce sorumu sorunca bana yalancısın dedi. Tamam PKK ile işbirliği yalan, CHP ile iş birliği de mi yalan. Hiç yakışıyor mu bu partiye o partiyle iş birliği” ifadelerini kullandı.

Sitene Ekle
Etiketler