BIST 1.443
DOLAR 8,56
EURO 10,39
ALTIN 511,76
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Bursa'da koronavirüs test sonucu pozitif çıkan servis şoförü işten atıldı

BURSA'da çalıştığı iş yeri tarafından koronavirüs testi istenen 39 yaşındaki servis şoförü test sonucu pozitif çıkınca işinden oldu. Bir gün sonra yeniden test yaptıran, kan veren ve akciğer tomografisi çektiren servis şoförünün tüm testleri temiz çıktı. İşinden olan servis şoförü bu duruma isyan etti.

Abone ol

Bursa’da bir firmada servis şoförlüğü yapan İbrahim Oktay'dan corona virüsü testi yaptırması istendi. Şirketin anlaştığı özel bir hastane tarafından Oktay’a Covid-19 testi yapıldı. Testin yapıldığı akşam hastane tarafından aranarak sonucun pozitif olduğunun bildirilmesinden birkaç saat sonra çalıştığı şirketin işine son verdiğini öğrendi.

Kendisinde herhangi bir bulgunun olmadığını ve bu sonucun doğru olmayabileceği üzerine ertesi sabah Bursa Şehir Hastanesi’nin yolunu tutan Oktay, akciğer tomografisi ve diğer testlerini burada yaptırdı ve sonucun negatif olduğunu öğrendi.

Çalıştığı yerin özel hastane ile test için anlaştığını ifade eden Oktay, “Bizim patron şoförlerin de test yaptırmasını istedi. Bizde numuneleri verdik. Kasım ayının 12’sinde saat 21.36 testimin pozitif olduğunu öğrendim. Hastaneyi aradım ve durumu anlattım. Ne yapmam gerektiğini sorunca da buraya gelip göğüs hastalıkları doktoruna belirli ücret karşılığında test yaptırmamı söylediler. Benimde o akşam 23.00’te servisim vardı ama hemen gelip arabamı aldılar ve artık benim çalışmayacağımı söylediler. Hemen ertesi gün 13’ünde Bursa Şehir Hastanesi’ne gittim ve burada test yaptırdım. Tam teşekküllü olarak testlerim yapıldı ve akşamına benim negatif olduğum ortaya çıktı.” diye konuştu.

'Hayatımın kabusunu yaşadım'

Kendisine testi yapan hemşire ile whatsapp üzerinden konuştuğunu da aktaran İbrahim Oktay, “Bana hemşirenin verdiği cevap ‘Allah bir kapıyı kapatırsa, bir kapıyı açar. Rızkımızı alan Allah nasibimizi de keser’ dedi. Ama devletimin hastanesinden negatif sonucu alınca ailece de sevindik. Ama 12’sinin akşamı hayatımın kabusunu yaşadım” dedi.

İlk testinin pozitif olduğunu duyunca eşinin ve çocuğunun ağlamaya başladığını söyleyen Oktay, “Evin içinde kendimi hemen izole etmeye başladım. Çocuğumla kapının arkasından ağlayarak konuşmaya başladım. Bende bir şey olmadığından şüphelendim ve o yüzden Bursa Şehir Hastanesine gitme ihtiyacı duydum. Bende herhangi bir semptom yoktu. Kronik hastalıklarım olmasına rağmen burada yapılan testlerimin tamamı temiz çıktı. Şimdi burada sevineyim mi? Üzüleyim mi? Sevinmek tabiî ki daha iyi bir şey ama işimi de kaybettim” ifadelerini kullandı.

'Allah düşmanımın başına vermesin'

Kronik rahatsızlıkları olduğu için malulen emekli olduğunu, ek olarak servis şoförlüğü yapmak durumunda olduğunu kaydeden Oktay, "Allah bu durumu düşmanımın başına vermesin" şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Bekir Pakdemirli: İstanbul ve Ankara'da su sıkıntısı beklemiyoruz
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çiftçilere ağır tepki: Oy veriyorsa hak ediyor
Aziz Yıldırım'ın ismi Düzce'de caddeye verildi
İzmir'de liseli gençler Instagram'daki güvenlik açığını keşfettiler: Büyük para bekliyoruz
Almanya Başbakanı Angela Merkel itiraf etti: Salgın kontrolümüzde değil
Bursa'da iğrenç olay deşifre oldu! Yüksek kazanç vaadiyle cinsel ilişki tuzağı
SerdarAksoy'un eşi Dilek Aksoy kimdir ne iş yapıyor?
Edirne'de Kovid-19 tespit edilen kişi Nüfus Müdürlüğünde işlem yaparken yakalandı
Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı 'elzem' deyip öneride bulundu
Yorumlar