BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  GÜNCEL

Burak Akkul koronavirüs çıktı eşiyle karantinada Burak Akkul kimdir?

TV2 ekranlarında haftasonu yayınlanan Çok Gezenti programı sunucusu Burak Akkul eşi Seda Akkul ile birlikte koronavirüsü tedavisi gördüğünü söyledi. Test sonucum pozitif ama bize söylemiyorlar diyen Burak Akkul Sağlık Bakanlığına seslendi. Peki Çok Gezenti Burak Akkul ve eşi Seda Akkul kimdir?

Abone ol

TV 2 ekranlarında eşi Seda Akkul ile birlikte ülke ülke gezerek Çok Gezenti programını hazırlayıp sunan Burak Akkul koronavirüs tedavisi gördüğünü çektiği video ile duyurdu.4-5 gündür karantinadayız ama test sonuçlarımız hala söylenmedi, biliyorum test sonucu pozitif çıktı diyen Burak Akkul takipçilerinden destek istedi. Peki 48 yaşında olan Burak Akkul kimdir, aslen nereli? 

BURAK AKKUL KİMDİR: Mizah Yazarı Burak Akkul Teve2 ekranlarında yayınlanan Çok Gezenti isimli program'da ülkeleri seyahat etmekte ve hangi otel daha iyi, ne nerede yenir gibi bir çok sorunun cevabını vermektedir.

Lise döneminde karikatürist Erdil Yaşaroğlu ile sıra arkadaşı olduğunu belirten Burak Akkul Komikaze'nin isim babasıdır. Ayrıca Çılgın Bediş'in bir kaç sezon yazarlığını, ayrıca Pilastip Show, Beyaz Show, Okan Bayülgen, Cem Özer, Metin Uca ve Mesut Yar'ın sundukları şov programlarının metin yazarlığını yapmıştır.

20 yılın üzerinde bu sektörde yer almaktadır. Eşi Seda Akkul Çok Gezenti programının hem kameramanlığını hemde seyahat ve hayat arkadaşlığını sürdürmektedir.

Bugüne kadar yazmış olduğu kitaplar, Hayat Sen Değilsin, Türkçe Aşk Laçkadır ve Hayattan Çok Çektim.

1972 doğumludur. Profesyonel yazarlık hayatına Güneş Gazetesi ile adım atmış, aslen Kırklareli'de dünyaya gelmiştir.