BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
YEREL

Bu hastalık dünyada sadece 4 ailede var

İhlas Haber Ajansı

MALATYA’da yaşayan Yavuz ailesi, dünyada sadece 4 ailede görülen ‘Nasopalpebral Lipoma Coloboma’ denilen göz çevresinde şekil bozukluğu hastalığı ile mücadele ediyor. Ailenin en küçük ferdi olan 4 yaşındaki Ayşenur’un tedavisi için 75 bin TL’ye ihtiyacı bulunuyor.

Meksika ve Venezuela’dan sonra Türkiye’de Mersin ile Malatya’da da görülen "Nasopalpebral Lipoma Coloboma Sendromu" yani bir nevi göz çevresi şekil bozukluğu hastalığı, Malatyalı Yavuz ailesinin de kabusu oldu. Özel güvenlik görevlisi Mustafa Yavuz, genetik bir rahatsızlık olan bu hastalığı annesinden almış. Yavuz’un 2 çocuğundan küçüğü olan 4 yaşındaki Ayşenur da babasından kendisine geçen bu hastalık nedeniyle zor günler yaşıyor. Mustafa Yavuz, genetik bir rahatsızlık olan bu sendromun dedesinde olduğunu ve ondan da annesine geçtiğini, erkek kardeşi ile kendisinin de aynı rahatsızlık ile dünyaya geldiğini söyledi.

Bu sendromun şu an ailelerinde 8 kişide olduğunu söyleyen Yavuz, kendisinin yanı sıra 2 çocuğundan biri olan Ayşenur’un da aynı hastalık ile dünyaya geldiğini ifade etti. Kendisinin şu ana kadar 5 kez plastik cerrahi operasyonu geçirdiğini ve halen rahatsızlığının sürdüğünü anlatan baba Mustafa Yavuz, 4 yaşındaki kızının bu haline alışamadığını ve dışarı çıkmaktan çekindiğini söyledi.

Yüzlerindeki şekil bozukluğu nedeniyle dışarıda insanların farklı bakışları ile karşılaştıklarından dert yanan baba Yavuz, “Dışarı çıktığı zaman sürekli uzaylıya bakar gibi bakıyorlar, kızım da rahatsız oluyor ağılıyor, annesine sarılıyor. Gözlerinin böyle olmasına alışamadı. Yaşı da ilerlemeden bir an önce ameliyat ettirmek istiyoruz" dedi.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Adana'da kedileri işkence yaparak öldürdü! İşte sosyal medyayı ayağa kaldıran o video
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan İsveçli bakana canlı yayında tarihi ayar bu ilk kez oldu
Star TV Menajerimi Ara'da Burçin Terzioğlu tacize karşı "susmuyoruz!" dedi
Devlet Bahçeli'den kendisine erken seçim çağrısı yapan Kılıçdaroğlu'na yanıt
Ekrem İmamoğlu israf dedi israfın daniskasını yapıyor!
Bu video Erdoğan'ı haklı çıkarıyor ama Kılıçdaroğlu direniyor!
Ankara'da İbni Sina Hastanesi yoğun bakımlarda nasıl bir tedavi uygulanıyor?
İzmir'de denize düşen kadını deniz polisi kurtardı
Bursa'da iğrenç olay! Banka ATM'si tacizcisi polise kafa atıp kaçmaya çalıştı
Hakan Bayrakçı o programda fenalık geçirmiş
Yorumlar