BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  DÜNYA

Böyle ahmaklık görülmedi! ABD'de koronavirüs bulaştırma partisi sonu oldu

ABD'nin Teksas eyaletinde koronavirüs bulaştırma partisine katılan 30 yaşındaki bir erkeğin, etkinlikten sonra koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Abone ol

ABD’nin Texas eyaletinde  yeni tip corona virüs (Covid-19) salgının kandırmaca olduğunu düşünen 30 yaşındaki bir adam onlarca kişinin bulunduğu bir virüs bulaştırma partisine katıldı.

Eyalete bağlı San Antonio’daki Methodist Hastanesi’nden Dr. Jane Appleby, partiye katılan genç adamın corona virüsün gerçekliğini test etmek için katıldığı partiden sonra öldüğünü söyledi.

"Kandırmaca sanmıştı, ama çok geç olmuştu'' 

Yerel basına konuşan Appleby, ölen hastanın son anlarındayken hemşiresine bakarak, “Bir hata yaptığımı düşünüyorum. Bunun bir kandırmaca olduğunu düşünüyordum, ama değilmiş” dediğini anlattı. Doktor, “İnsanların panik olmasını istemiyorum ancak insanların virüsün ne kadar ciddi olduğunu ve hızlı yayılabildiğini görmesi için gerçek hayatta yaşanan bazı örnekleri paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

20 ile 30 yaş arasında birçok kritik hasta var 

Bununla birlikte Appleby, enfeksiyonlarda ciddi bir artış gördükten sonra vakayı anlatmaya teşvik edildiğini söyledi. Bir hafta önce bölgedeki testlerden yüzde 5’i pozitifken, şu anda yapılan testlerin sayısı artmamsına rağmen yüzde 22’sinin pozitif olduğunu belirtti. Appleby, ayrıca, Covid-19’dan artık daha geniş bir yaş aralığının etkilendiğini ve Methodist Hastanesi’nde  20 ie 30 yaş arasında birçok kritik derecede hasta olduğunu açıkladı.

Öte yandan, ABD sahip olduğu 3 milyon 500 bine yaklaşan vaka sayısı ve 138 bini aşkın ölümle dünyada corona virüs pandemisinin merkezi konumunda bulunuyor. Teksas’ta ise hastalığa bağlı doğrulanmış vakalar ve ölümler rekor kırmaya devam ediyor. Devlet sağlık yetkilileri, şu ana kadar 275 bin vaka ve 3 bin 400 ölüm bildirdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Egemen Bağış Fransa Maliye Bakanı Le Maire'in Türkiye itirafını açıkladı
Bakırköy Belediyesi önünde arbede!
Çin’deki sel felaketinin bilançosu: Can kaybı 140'a yükseldi
Noterler yarın açık mı 15 Temmuz noter çalışma saatleri takvimi
CIA'e casusluk yapmakla suçlanan İranlı idam edildi
2020-2021 eğitim yılı tatil tarihleri hangi günler?
Yorumlar