BIST 2.800
DOLAR 17,95
EURO 18,32
ALTIN 1.029,91
HABER /  GÜNCEL

Bombaya tahliye taşa hapis

McDonald's bombacısı Yasin Hayal'i tahliye eden hâkim, Başbakan Erdoğan'ın otobüsüne taş atan kişiyi tutukladı...

Abone ol

Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'nın izinli olduğu gün McDonald's'ı bombalama suçundan yargılanan Yasin Hayal'i tahliye eden hâkim Şevki Uluçam, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın otobüsüne taş atan Soner Satılmış'ı (23) tutukladı.

Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi'nin üyelerinden Uluçam'ın, başkan Dursun Kaya Güleç'in izinli olduğu gün Yasin'i tahliye etmesi tartışma yaratmıştı. O güne kadar az sayıda duruşmada bulunan Uluçam'ın başkanlığını yaptığı heyette Abdullah Doğanay ile Sıddık Ercan Uğurdan da bulunuyordu. 13 Eylül 2005'teki duruşmada, savcı Yakup İnal Demir'in, Hayal'in tutukluluk halinin sürmesine karar verilmesini istemesine rağmen, heyet oybirliğiyle Hayal'i tahliye etmişti. Uluçam, dün Trabzon Adliyesi'nde ilginç bir karara daha imza attı.

'Tek amacım dikkat çekmek'
Rize'ye gitmek üzere önceki akşam Trabzon'a gelen Başbakan Erdoğan'ın otobüsü Rize'ye hareket ettiği sırada, Soner Satılmış adlı bir kişi koşarak elindeki taşı otobüsün ön kısmına fırlattı ve iddialara göre küfretti. Gözaltına alınan Satılmış'ın üzerinden kelebek tabir edilen bir bıçak da çıktığı öne sürüldü. Zanlının fırlattığı taş, otobüsün kaportasının şoför tarafına isabet etti.
AKP üyesi olduğunu öne süren Satılmış'ın, polisteki ifadesinde, "Bir süre önce iş istemek için AKP İl Başkanlığı'na gittim. Başkan, orada olduğu halde sekreter beni görüştürmedi, yardımcısına yönlendirdi. İşsiz olduğumu belirtince bu kişi bana, 'Burası İş Bulma Kurumu mu lan?' diye hakaret etti. Başbakan'ın geleceğini duyunca havalimanına gittim. Başbakan, otobüsle geçerken polisler görüşmeme izin vermedi. Ben de yerden aldığım taşı otobüse fırlattım. Tek amacım dikkat çekip iş istemekti" dediği öğrenildi.

Satılmış tutuklandı
Trabzon Adliyesi'ne sevk edilen Satılmış, tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Dün 'nöbetçi hâkim' olan Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Şevki Uluçam, "Başbakan'ı kasten yaralamaya teşebbüs", "kamu malına zarar vermek" ve "kamu görevlisine hakaret" suçlarından Satılmış'ın tutuklanmasına karar verdi.

Kaynak: Milliyet

ÖNCEKİ HABERLER
Restorasyon değil imha!
Restorasyon değil imha!
Hain listesinde 13 bin kişi
Hain listesinde 13 bin kişi
Tanyeli dans edemiyor
Tanyeli dans edemiyor
Üstsüz kızlara Vatikan ilgisi
Üstsüz kızlara Vatikan ilgisi
El bombalı eğlence
El bombalı eğlence
Kumar sanal ölüm gerçek
Kumar sanal ölüm gerçek
Kıraçtan marş çıkışı
Kıraçtan marş çıkışı
Fransada PKKya darbe
Fransada PKKya darbe
Hayali tahliyede skandal!
Hayali tahliyede skandal!
Mazeretim var alkollüyüm ben
Mazeretim var alkollüyüm ben