BIST 8.094
DOLAR 28,92
EURO 31,81
ALTIN 1.899,49
HABER /  DÜNYA

Bir yıl aradan sonra ilk koronavirüs vakası görülen Fiji'de alarm verildi

Demirören Haber Ajansı
Demirören Haber Ajansı

Pasifik Okyanusu'nun güney kısmında yer alan ada ülkesi Fiji Cumhuriyeti'nde bir yıl aradan sonra 53 yaşında bir kadının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkmasının ardından ülkenin en büyük iki kenti Nadi ve Lautoka'da ilk kez karantina ilan edildi.

Abone ol

Dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) etkisini göstermeye devam ediyor.

Koronavirüs salgınına karşı neredeyse bir yıl boyunca direnen 896 bin nüfuslu Pasifik Okyanusu'nun güney kısmında yer alan ada ülkesi Fiji Cumhuriyeti'nde geçen nisan ayından sonra ilk Kovid-19 vakası görüldü.

Yetkililer, 53 yaşındaki bir kadının koronavirüs testinin pozitif çıktığını ifade ederken; ülkenin en büyük iki kenti olan Nadi ve Lautoka'da ilk kez karantina ilan edildiği açıklandı.

Salgının başından bu yana can kaybı sayısı 2

Fiji Sağlık Departmanı tarafından yapılan açıklamada, "Hızlı temas takibine yardımcı olmak ve daha fazla bulaş olasılığını azaltmak için Nadi ve Lautoka bölgelerinde bu sabah 04:00 itibari ile karantina ilan ediyoruz. Tüm Fijililer evde kalmalı. Halka açık toplantılar olmamalı. Temel tıbbi hizmetler dışında hiçbir hizmet çalışmamalıdır" denildi.

Fiji'de pandeminin başından beri 100’den az vaka görüldüğü ve sadece 2 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.