BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
GÜNCEL

Biden'ın açıklamaları iktidara mı yarıyor?

Hadi Özışık, ABD'nin Demokrat Başkan Adayı Joe Biden'ın küstah açıklamalarının iktidarın aleyhine olduğunu söyleyerek, bu konuşmaların 7 ay sonra ortaya çıkmasının ardından yapılan açıklamaların eleştirileceğini belirtti. Özışık'ı sözlerine itiraz eden Gürkan Hacır ise Biden'ın sözlerinin AK Parti'ye yarayacağını belirtti.

Haber Global'deki Sansürsüz programında Necdet Saraç, Gürkan Hacır, Metin Özkan ve Hadi Özışık; ABD'nin Demokrat Başkan Adayı Joe Biden'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye hakkında sarf ettiği sözleri değerlendirdi. Hadi Özışık, açıklamaların iktidarın aleyhine olduğunu; Gürkan Hacır ise AK Parti'ye yarayacağını savundu.

İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, Biden'ın açıklamasını iktidarın zamanında fark edip tepki göstermesi gerektiğini ifade etti. Konuşmaların, "Biden, böyle bir açıklama yaptı. İktidar da bundan faydalanıyor" algısı yarattığını belirten Özışık, iktidarın böyle bir şey yaymasına gerek olmadığını, açıklamanın iktidarın aleyhine olduğunu ve 7 ay sonra ortaya çıkmasının ardından yapılan açıklamaların eleştirileceğini söyledi.

"Biden'ın sözleri AK Parti'ye yarar"

Hadi Özışık'ın sözlerine itiraz eden Gürkan Hacır, "Türkiye'de ve Anadolu'da en yüksek parti, anti Amerikan partidir. Kim Amerika'ya küfür ederse, o kazanır. Amerika da sana küfür ediyorsa, sen kazanırsın. Dolayısıyla kural belli" diyerek Biden'ın sözlerinin AK Parti'ye yarayacağını belirtti.

Sitene Ekle
Yorumlar 30 yorum
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Ağrı Dağı pislikten geçilmiyor
60 saniyede bugün (17 Ağustos 2020)
Prens Harry ve Meghan Markle'ın yeni evlerinin karanlık sırrı ortaya çıktı
Şeyma Subaşı, evini polis bastığı yönündeki iddiaları yalanladı
Bursa'da orman yangını! Villaların bahçelerine kadar geldi
Şanlıurfa'da otomobil alev topuna döndü
Serenay Sarıkaya ile Cem Yılmaz'ın capsi olay oldu!
Türkiye bu çocukları alkışlıyor! Diyarbakır'da yürek ısıtan bir sosyal deney
Mustafa Sandal ve Melis Sütşurup aşkı tam gaz! 2 aşık tatilde
MasterChef'in 16 kişilik kadrosu belli oldu