HABER /  POLİTİKA

Beştepe'ye giden CHP'li kim tartışması! Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giden CHP'li isim ile ilgili resmi açıklama yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İddialar gerçek dışı, hayal ürünüdür." ifadesini kullandı.

Sözcü Gazetesi Yazarı Rahmi Turan'ın köşe yazısında öne sürdüğü iddianın yankıları sürüyor. Rahmi Turan'ın siyaset kulislerini karıştıran "Bir CHP'li Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret etti" iddiasına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında "Kimlerin gittiğini biliyorum" demişti. 

Tartışma yaratan iddiaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı'ndan kesin dille yalanlama geldi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıklamasının tamamı şöyle:

"Hayal ürünüdür"

Son günlerde bir köşe yazısında mesnetsiz bir şekilde ortaya atılan ve ne yazık ki medyamızda da yoğun tartışmalara neden olan “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde CHP’li bir siyasetçiyle görüştüğü ve aralarında bu kişinin CHP genel başkanı olması yönünde bir diyalog geçtiği” iddiası...

İddia tamamen gerçek dışıdır, hayal ürünüdür.

"Siyasi partinin dizayn edilmesine yönelik adım atması..."

Sayın Cumhurbaşkanımızın ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ne de başka bir yerde böyle bir görüşmesi olmamış, söz konusu köşe yazısında geçen böyle bir diyalog gerçekleşmemiştir.

Yaklaşık 43 yıllık siyasi hayatında Sayın Cumhurbaşkanımızın herhangi bir siyasi partinin dizayn edilmesine yönelik adım atması ya da iç işlerine müdahale etmesi hiçbir zaman söz konusu olmamıştır. Bunu da en iyi hakem olan milletimiz bilmektedir.

"İftira ve yalan siyasetinden vazgeçmelerini umuyoruz"

Terörle mücadelede böylesine kritik günler yaşanırken, diplomasi ve dış politikada elde edilen başarıların sürmesi için tüm dikkatimizi ülkemizin geleceği üzerinde toplamışken, kamuoyunu siyasi magazin haberleriyle meşgul etmenin, kendi siyasi ikbalini korumaya çalışan çevrelere fayda sağlamayacağını da belirtmek isteriz. Söz konusu haberleri gerçek kabul edip, bunun üzerine daha fazla gerçek dışı ifadelerle siyaset iklimini zehirlemeye çalışan kimi siyasetçilerin yaptıkları açıklamaları da kaygıyla izliyor, kendi siyasi hesap ve çıkarlarını korumak namına yaptıkları bu iftira ve yalan siyasetinden vazgeçmelerini umuyoruz.

BEŞTEPE'YE ÇIKAN CHP'Lİ İDDİASI NEDİR?

CHP'yi karıştıran iddiayı Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan ortaya attı. İddiasına göre CHP'nin etkili bir vekili 9 Kasım'da gizlice Beştepe'ye gitti ve Erdoğan ile başbaşa görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Erdoğan'ın bu kişiye CHP Genel Başkanı olmasını önerdiği iddia edildi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Marmara Denizi'nde deprem araştırması! Olası depremin büyüklüğüne bakın Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Fatih Terim: 3 - Okan Buruk: 1
Furkan'lı Philadelphia galip, Cedi'li Cleveland mağlup
Fenerbahçe, Asvel deplasmanında
Tuna Ofis'ten yeni mağazaya özel %40 indirim fırsatı
Kolay ana yemek tarifleri bademli biftek nasıl yapılır?
Okul ne zaman açılıyor 2020 okul tatil günleri takvimi MEB
Yorumlar 15 yorum