BIST 1.547
DOLAR 7,37
EURO 8,89
ALTIN 408,67
HABER /  YEREL

Beşiktaş'ta maske takmayan kişi 'benim babam doktor' dedi

BEŞİKTAŞ'ta koronavirüs tedbirlerinde ilginç anlar yaşandı. Maskeyi koluna takarak yürürken polis tarafından durdurulan bir kişi "Benim babam doktor" savunmasını yaptı. Maskesiz olduğu görülen bir kadın ise polise "Köpeğim dışkı yaptı yanımda poşet olmadığı için onu maskemle almak zorunda kaldım" dedi.

Abone ol

Polis ekipleri İstanbul'da birçok noktada koronavirüs denetimi gerçekleştirdi. Zabıta ekiplerinin de katıldığı denetimlerde pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, taksiler ve tüm yaşam alanlarında denetim yapıldı.

Denetimlerin yoğun olduğu noktalardan biri de Beşiktaş oldu. Ekipler Beşiktaş Çarşı'sında dolaşarak maske takmayan vatandaşları uyardı, işyerlerinde denetim yaptı. 

"Maskeyle köpeğin dışkısını aldım"

Denetimler sırasında vatandaşlar ile polisler arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Maskesiz olarak köpeğini dolaştıran Polen Gökbuget polise "Normalde maske takıyorum. Bugün de takıp çıktım. Yürüyüş sırasında köpek dışkısını yaptı. Yanımda poşet olmadığı için maskemle dışkıyı yerden alıp çöpe attım. Bu nedenle yanımda maske yok" dedi. 900 lira ceza kesilen Polen Gökbuget'e polis maske verdi.  

Benim babam doktor

Polis ekipleri denetimlerde maskeyi çenesine takan vatandaşları da uyardı. Maskeyi koluna taktığı görülen Ömer Karataş polis tarafından durdurulunca "Sokak boş olduğu için maskeyi koluma taktım. Kalabalığa girince maske takıyorum. Benim babam doktor. Uyarılara dikkat ediyorum" dedi. Karataş ceza yemekten kurtulamadı. 

Maskesiz servis yapan garsona ceza 

Polis ekipleri, zabıtayla birlikte yemek mekanlarını da denetledi. Bir restoranda maskesiz olarak müşterilere servis yapan garsona da 900 lira ceza kesildi. Ekipler birçok restoran, kafe ve işyerini uyardı. Polisler gün boyunca denetimlerine devam etti. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Konya'da merak edip duvar deliğinden bakan Arda gözlerinden oldu Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
1. sınıfa başlama ayı kaç oldu 2020-2021 yılı 1. sınıfa kayıt yaşı
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü: Türkiye’de virüsü taşıyan ve bulaştıran 250 bin kişi var
ABD'de Allan Lichtman'dan seçim öngörüsü: Biden, Trump'ı yenecek
Adıyaman'da polisi gören maskesini taktı
Çin'de yasa dışı ilaç üretmekle suçlanan Kanadalı idama mahkum edildi
Çin'de yeni salgın alarmı! Bunya virüsü hızla yayılıyor! Çok sayıda ölü var
Adıyaman’da evlerde de taziyeler yasaklandı
Muharrem ayı ne zaman başlıyor ilk gecesi kılınacak namaz kaç rekat?
Goldman stratejistleri: Koronavirüs aşısı piyasayı altüst edebilir
Yorumlar 2 yorum