BIST 1.393
DOLAR 8,44
EURO 10,04
ALTIN 492,24

Berdan Mardini nereli eşi Fatoş Mardini ve çocukları kimdir

Berdan Mardini 1978 Diyarbakır doğumlu olsa da aslen Mardinlidir. Peki Berdan Mardini'nin eşi Fatoş Mardini kimdir, işte karısı ve çocuklarıyla ilgili merak edilen bilgiler.

5 Kasım 1978 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya gelen Berdan Mardini, babasının devlet memuru olması nedeniyle çocukluğunu farklı şehirlerde geçirdi. Ailesi aslen Mardinlidir. Diyarbakır'da başladığı ilkokul eğitimine Isparta'nın Gelendost ilçesinde devam eden Berdan Mardini, o yıllarda tiyatro ve müzik gibi faaliyetlere ilgilendi, ses yarışmasına katıldı. Babasının emekli olmasından sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a yerleşen Mardini, lise eğitimini İstanbul Avcılar'da Süleyman Nazif Lisesi'nde sürdürdü.

Üniversite sınavlarını kazanamayan Berdan Mardini, babasının açtığı tekstil atölyesinde çalıştı. Burada 2 yıl boyuncu çeşitli pozisyonlarda çalışmasının ardından bağlama kursuna başlayan Berdan Mardini, tesadüf eseri bir eğlence mekanından şarkı söylemesinin ardından müzik dünyasına adım atmış oldu.

90'lı yılların sonunda gece kulüpleri ve türkü bar tarzı mekanlarda şarkıcılık yapan Berdan Mardini, bu dönemde eğitim almayı çok istediği konservatuar sınavlarına girmiş ancak başarılı olamamıştır. Berdan Mardini ilk albümünü 2000 yılında çıkarmış ancak teknik problemler nedeniyle bu albüm piyasaya sürülmemiştir. 2002 yılında çok istediği "Aman Aman" albümünü çıkardı ve bu albüm sonrası geniş kitleler tarafından tanındı. Berdan Mardini'ye esas şöhretini kazandıran ise "Senden Çocuğum Olsun" adlı şarkısıdır.

Berdan Mardini'nin eşi ve çocukları kimdir? 
Berdan Mardini 2010 yılında Paris'te tanıştığı Fatoş Mardini ile evlendi. Berdan Mardini ile eşi Fatoş Mardini'nin biri kız biri erkek iki çocukları var. 

Berdan Mardini'nin kızının ismi Ezmira oğlunun adı ise Miran. Ünlü sanatçının eşi Fatoş Mardini medyanın gündemine estetikleri ile geldi. Balık etli olan Fatoş Mardini hem kilo verdi hem de estetik yaptırdı. 

Berdan Mardini albümleri

2002 Aman Aman
2004 Türküler
2004 Sen Var Ya Sen
2005 Senden Çocuğum Olsun
2006 Annem Kızıyor
2008 Hazır mısın?
2011 Çek Tetiği
2013 Dur Bari
2016 Kimim Ben