BIST 11.065
DOLAR 33,03
EURO 36,10
ALTIN 2.573,25
HABER /  EKONOMİ

Berat Albayrak'tan Erdoğan'ın müjdesiyle ilgili dikkat çeken açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cuma günü açıklayacağı müjdeyle ilgili "Türkiye için bir eksen değişikliği, önemli bir süreç olacak" değerlendirmesinde bulundu

Abone ol

Kamuoyu cuma günü açıklanacak müjdeye kilitlendi. Cumhurbaşmanı Erdoğan'ın "yeni bir dönem açılacak" dediği müjdenin ne olacağı merak konusu oldu. 

Konuya ilişkin değerlendirme Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan geldi.  Albayrak, Ankara'da kurulan Türkiye'nin ilk, Avrupa ve Orta Doğu'nun tek entegre güneş paneli üretim fabrikası olan Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası'nın açılış töreninde konuya ilişkin konuştu. 

"Türkiye açısından çok güzel günler bizi bekliyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cuma günü açıklanacağını duyurduğu müjdenin sorulması üzerine Albayrak, şunları kaydetti:

"Hakikaten Türkiye için bir eksen değişikliği, değişim ve dönüşüm noktasında önemli bir süreç olacak, önemli bir haber olacak. Onun için Cumhurbaşkanımızın söylediğinin ötesine bir kelime daha söylemek doğru olmaz. Cumayı bekleyelim. Biraz meraklanalım. Türkiye açısından inşallah çok daha güzel günler bizi bekliyor. Siz yeter ki doğru iş yapmaya, doğru hedeflerle doğru adımlar atmaya devam edin, sonuç her anlamda gelecektir, yeter ki bu millete inandığınız sürece."

Erdoğan ne demişti?

Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde "Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni"nde konuşan Erdoğan, herkesi meraklandıran şu açıklamaları yapmıştı:

"Yarın malum Perşembe. Ardından Cuma. İnşallah Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve buna inanıyorum. Şu anda bu müjdenin hayalleri rüyası içindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına şimdiden inanıyorum."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı gelen iller listesi 39 şehir var
Foto Galeri 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı gelen iller listesi 39 şehir var Galeriye Gözat