BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  POLİTİKA

BDP siyasete terör uyguluyor!

Prof. Dr. Sedat Laçiner Güneydoğu'da PKK'nın seçim sandıklarını etkilediğini söyledi

Abone ol

A Haber'de Selin Ongun'un sunduğu 'Bi Sormak Lazım' programı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner'i konuk etti.

Yeni kitabı 'Hangi PKK' ile ilgili konuşan Laçiner, PKK'nın stratejisi, örgütün BDP ile ilişkisiyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı. Hak-Par'ın oy alması halinde örgütünün onu anında yok edeceğini açıkladı.

JANDARMA HİÇBİR ŞEY YAPAMIYOR

Güneydoğu'da PKK'nın seçim sandıklarını etkilediğini söyleyen Laçiner, "Seçim dönemi sandığın önüne Öcalan fotoğraf asılıyor, 2 PKK'lı da sandığı dolduruyor ve 'Seçim bitmiştir' diyor. Jandarma bir şey yapamıyor. Öyle köyler var yani" diye konuştu.

HAK-PAR 1 OY ALSA PKK O PARTİYİ BİTİRİR

Laçiner, Kemal Burkay'ın genel başkanı olduğu HAK-PAR'ın bölge oylarını etkileyip etkilemeyeceği ve Kürtçü kamuoyunda ne ifade ettiği sorusuna ise "HAK-PAR yüzde bir oy alacak olsa PKK bitirir o partiyi. BDP siyasette inanılmaz terör uyguluyor, hiçbir Kürtçü hareketi o alana sokmuyor, çünkü rant var. Alternatif çıkmasına müsaade etmiyorlar. BDP hayal kırıklığıdır. Çünkü siyaset yapamıyor.BDP, Meclis'e çıkıyor ve PKK ne derse onu yapıyor. BDP terör örgütünün halkla ilişkileridir." cevabını verdi.