BIST 5.115
DOLAR 20,96
EURO 22,46
ALTIN 1.313,16
HABER /  GÜNCEL

İşte İstanbul'da sabah trafiği

İstanbullular bu sabah trafik çilesi çekmedi. Okulların tatil oluşu bir nebze olsun trafiği rahatlattı

Abone ol

İstanbul’da etkili olan kar yağışı ve buzlanma sebebiyle dün trafikte aksamalar yaşandı. Okulların tatil edilmesi ve İstanbulluların özel araçlarıyla dışarı çıkmamaları bugün trafiği rahatlattı. Sabah saatlerinde İstanbul trafiğinde aşırı bir yoğunluk oluşmadı.

trafik,metrobüs-2.png

İstanbul’da dün gün boyunca etkili olan kar yağışı, sürücüleri hazırlıksız yakaladı. Özellikle kış lastiği kullanmayan sürücüler çok sayıda maddi hasarlı kazaya yol açtı. İstanbul trafiği bazı yerlerde adeta kilitlendi. İstanbul Valiliği kar yağışının akşam saatlerinde de devam etmesi ve bugün de aralıklarla yağacağı tahmini üzerine ilk ve orta dereceli okulların bir gün tatil edildiğini ilan etti.

metrobüs,-mettrobüs,-trafik.png

TRAFİKTE YOĞUNLUK YAŞANMADI

Okulların tatil oluşu ve çoğu vatandaşın özel araçlarıyla dışarı çıkmaması İstanbul trafiğini rahatlattı. Haftanın son iş günü yaşanan sabah yoğunluğu bu sabah yaşanmadı. İşe giden vatandaşlar genellikle toplu taşıma araçlarını kullandı. Bu tercih, özellikle metrobüs hattında yoğunluğu sebep oldu. Vatandaşlar da metrobüsteki bu yoğunluğa dikkat çekti.