BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  GÜNCEL

Helikopter öyle bir yere indi ki...

İstanbul'da yoğun kar yağışı ve fırtına sürerken Sarıyer Büyükdere sahilinde inanılmaz bir olay yaşandı.

Abone ol

Olumsuz hava koşulları yüzünden acil iniş yapan Hattat Holdinge ait helikopter son anda karaya indi. Sahile teğet vaziyette duran Helikopterde Biri kadın ikisi erkek toplam 3 yolcunun bulunduğu öğrenildi. Balıkçı teknelerine çarpmaktan son anda kurtulan helikopter denize düşmesin diye yardıma balıkçılar koştu.

HELİKOPTERİ İPLERLE KARAYA SABİTLEDİ

Helikopterini mucize bir şekilde indiren ve adı öğrenilemeyen pilot balıkçılarla birlikte halat çekerek helikopteri düşmesin diye sabitledi. Helikopterin indiği sahil yolunun tam karşısında bulunan restuarıntın sahibi Ali Alemdar, film sahnesine benzettiği olayı saniye saniye DHA'ya anlattı.

helikopter.20121220204727.jpg

ÖNCE YOLA İNMEYİ DENEMİŞ

Alemdar, helikopterin ilk olarak yola inmeye çalıştığını karşısına iki minibüs ve bir minibüs çıkında yeniden manevra yapıp havalandığını ikinci bir hamleyle balıkçı teknelerinin üzerinden süzülerek sahil yolundaki yürüyüş parkuruna son anda indiğini anlattı. Yolculara yardıma koştuklarını ve valizleriyle birlikte yolcuları bir taksiye bindirip gönderdiklerini anlatan Alemdar, " Kaptanı da tebrik ettik " dedi.

HELİKOPTER ÜNLÜ HATTAT AİLESİNİ TAŞIYORDU

Kötü hava koşulları yüzünden boğaz sularına sadece santimetreler kala kaldırıma zorunlu iniş yapan helikopter Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat ile kızı İpek Hattat'ı taşıyordu. Helikopterde bulunan 4. kişinin ise asistan Ataman Gencer olduğu öğrenildi.