BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  GÜNCEL

İstanbul'da kıyamet erken koptu!

Yoğun kar yağışı İstanbul trafiğini felç etti. Evine gitmek isteyenler ise Metrobüs duraklarında uzun kuyruklar oluşturdu.

Abone ol

Kar yağışı İstanbul'da hayatı durdurdu! Sabah saatlerinden itibaren kar yağışının etkili olduğu bölgelerde trafik felç olurken, Metrobüs kuyruklarında çile dolduranlar twitter'dan isyan etti!

İstanbul'da kar etkisini şimdilik kaybetti ancak çilesi hala devam ediyor. Özellikle Anadolu ve Avrupa yakalarındaki geçiş noktalarında uzun kuyruklar oluşunca, çoğu kişi özel araçlarını bırakarak Metrobüs'e yöneldi.

TWİTTER'DA İSYAN VAR

Bu arada Avrupa - Anadolu hattında yoğunluk var; ancak Anadolu tarafındaki güzergahlarda yer alan rampalar nedeniyle Metrobüs geçişlerinde aksaklıklar yaşanıyor. Gayrettepe metrosundandan Zincirlikuyu Metrobüs durağında ise uzun kuyruklar oluştu. Bu arada Zincirlikuyu'da bir grup vatandaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı istifaya davet eterek, yaşananları protesto etti.

123.20121220195608.jpg 

Serkan Köybaşı ‏@serkankoybasi
2 cm kar yağdı ve trafik felç, metrobüs iptal, binlerce insan perişan, sular kesik, okullar tatil! Yerel seçim günü hatırla bunu İstanbullu!
 
Mahfi Eğilmez @mahfiegilmez
Nasıl olsa yarın kıyamet kopacak diyerek yolları temizlemeyip kıyameti öne çeken İBB’ye bize inandığı için teşekkürü borç biliriz. Mayalar.
 
Cem Davran @cdavran
İstanbul berbat durumda. Bakın kıyamet demiyorum.
 
Anjelika Akbar @anjelikaakbar
Kavacık’tan normalde 10 dakikada gittiğimiz yere 3 saat’te geldik!Yollar buz!Halbuki kar bekleniyordu.Sanırım Beykoz Bld’sinin tuzu kalmadı.
 
Erdogan Aktas @aktaserdogan
Al sana kıyamet!
 
Erhan Çelik @Erhan_Celikk
Mayalar, İstanbul için kıyameti 1 gün önceden bildi.

a-ksqt8cyaaoewu.jpg 
 
Nail Kecili @nailkecili
Herseyi Belediyeden beklersek yanlis.Su zikkim aracinizi ciplak lastik kar lastiksiz cikmayin yola.Toplum aracina binin.Hepimiz biniyoruz
 
Baris Tunay @baristunay
Maya’larda çeviri hatası olmasına karşılık Şirince yerine bugün Şirinevler yakınında mahsur kalmış bulunuyoruz.
 
Melda Onur @meldaonur
Kıyamet İstanbul’da kopmuş görünüyor zaten…
 
Tufan Türenç @tturenc
Kar rezaletini her yıl bir kaç kez yaşamak kaderimiz oldu. Bunun sorumlusu İstanbul’u başıboş bırakan yönetimler.
 
ahmettulgar @ahmettulgarr
Dünya kentine kar yağdı.
 
UFUK TARHAN @futuristufuk
Bi kar yagdi ne hale geldik! kiyamete gerek kalmadi,,, Biz kendimiz hallediyoruz…
 
Hamdi Alkan @hamdialkan
Boşuna Şirince ye gitmeyin kar yağışı nedeni ile "kıyamet" 1 gün süre ile ertelendi..
 
mehmet tez @mehmettez
İstanbul’da kıyamet bugünden kopuyo.
 
Mete Çubukçu @metecubukcu
‘Kar’sız bir İstanbul ne güzel yönetilirdi tıpkı öğrencısiz maarif gibi
 
elif ılgaz @elifilgaz
Meteolojinin uyarılarını dikkate almayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kutlar başarılarının devamını dilerim 
 
eksihabermas @eksihabermas
Yaz ortasinda hava muhalefeti nedeniyle ic denizdeki adasina ulasamamakla ovunen bir kafanin kisin sehri felc etmesini kim yadirgar ki?
 
serdar akinan @serdarakinan
İstanbul’da dünden beri "geliyorum" diyen bir kar yağışından kaynaklı trafik rezaleti yaşanıyor ve ortada İBB yok. Eleştiri de yok. Mustahak
 
Mustafa Aydın @ProfDrMaydin
Kıyamet Şirince’den uzak duracakmış ama İstanbul’a geldiği kesin…Benim merak ettiğim üç kuruşluk karda kilitlenen şehir depremde ne yapar?
 
Nihat Doğan @Nihatdogan_ND
Yav arkadaslar I.B.B twitter sayfasi yok mu mahsur kaldik Hasdal’da.Hadi bn survivorum hayatta kalmaya antremanlyimda millet telef olacak :)
 
Candaş Tolga Işık @CandasTolga
İstanbul pert!
 
Funda Arar @fundaarar
Kemerburgaz Hasdal felaket yetkililerin yapması gerekenleri insanlar kendi çabalarıyla yapmaya çalışıyor. Yazık! Bir kar yağıyor bu haldeyiz
 
Nihat Doğan @Nihatdogan_ND
Gokturk Hasdal yolu resmen sibirya ve ilk defa bld ekiplerini ortalarda goremiyorum.I.B.B olaya mudahele etsin lutfenn 
 
Mesut Yar @mesutyar
Maya filan anlamam, kar mayasi tuttu. İstanbul’da kar kiyameti yasaniyor yahu!!
 
Tuna Kiremitçi @140darbe
Cânım İstanbul her yıl, ilk defa kar görmüş bir Mersinli gibi davranır. Bu yıl da öyle oldu.