BIST 1.321
DOLAR 7,88
EURO 9,56
ALTIN 466,09
HABER /  GÜNCEL

Bayram tatilinde sokağa çıkma yasağı masada! İbrahim Kalın açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olup olmayacağına ilişkin "İhtimaller dahilindedir. Bu konuyla ilgili Bilim Kurulu'nun önerileri alındıktan sonra varılacak nihai kararı, Sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla paylaşacaktır" dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 24 TV'de Helin Aslan'ın Türkiye'deki koronavirüs salgınıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Kalın virüs salgını kapsamında en çok merak edilen konuların başında gelen "Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?" soruna da yanıt verdi.

Türkiye'deki koronavirüs salgınının düşüşe geçtiğini belirten Sözcü Kalın, halkın uyarılara uyduğunu ve vaka sayısında düşüşe geçildiğini, tedbirlerin ramazan ayı ile bayramda da devam edeceğini vurguladı.

"Bayramda sokağa çıkma yasağı getirilmesi ihtimal dahilinde'' 

"Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması ihtimaller dahilinde mi?" sorusuna Kalın, şu karşılığı verdi: "İhtimaller dahilindedir. Bu önümüzdeki üç haftada salgının seyri tarafından belirlenecek bir takvim. Şu an bir şey söylemek erken. Bu konuyla ilgili Bilim Kurulu'nun önerileri alındıktan sonra varılacak nihai kararı, Sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla paylaşacaktır."

ÖNCEKİ HABERLER
Cinayet Süsü filmi konusu nedir Cinayet Süsü oyuncu kadrosu kimler var?
Türkiye IMF’yi ters köşeye yatırabilir
Angela Merkel: Aşının geliştirilmesi için tahminen 8 milyar avro gerekli
Kuzey Kore lideri Kim Joung-un ortaya çıktı Güney Kore'ye roket attı
Güvercin nedeniyle 16 yaşındaki çocuğu öldürdüler! Katiller de 16 yaşında
ALES ertelendi mi 6 Aralık ALES ne zaman yapılacak?
Yorumlar 2 yorum