BIST 1.441
DOLAR 8,44
EURO 10,21
ALTIN 493,65
HABER /  GÜNCEL

Bankalar bugün açık mı tam kapanmada bankalar kaçta açılır?

Bugün bankalar açık mı, tam kapanma süresince bankalar kaça kadar açık olacak araştırması başladı. Bankaların çalışma saatlerinde yeniden değişiklik yapıldı. Bankalar açık mı bugün tam kapanmada bankalar açık mı? Bankalar kaçta açılıyor?

Abone ol

17 günlük tam kapanma döneminin bugün 4. günü. Peki bugün bankalar açık mı, saat kaça kadar bankalar açık olacak?  İçişleri Bakanlığı genelgesinde tam kapanma sürecine ilişkin tüm detaylar yer alırken sokağa çıkma yasağından muaf sektörler ve çalışanlar da belirtildi. Bankalar ise alınan kararlar ile birlikte çalışma saatlerinde değişikliğe gitti. Tam kapanmada bankalar açık mı? Bankalar kaça kadar açık? Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Bankaya gitmek izin belgesi nasıl alınır? İşte bankaların çalışma saatleri...

Bankalar bugün açık mı Bankaların çalışma saatleri, her bankanın kendi belirlediği saatlere göre gerçekleşecek. Bankalar 10.00-16.00 saatleri arasında sayıları yönetim tarafından belirlenecek şekilde sınırlı sayıda şube ve personel ile hizmet verecek.

Bankaya gitmek için izin almak şart mı: Acil finansal işlemler için bankalara doğrudan gidebilmek mümkün olmayacak. Bankalara gidebilmek için VEFA destek hattından onay almak gerekecek.

Bankaya gitme izni olur mu: Vefa destek hattına 112 üzerinden ulaşmak mümkün olabilecek. Bankaya gidilecek gün içerisinde aranıp izin alınması yeterli olacak. İzin almak için en az 2 saat öncesinden aranmış olması gerekecek.

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı bilgilere göre;

Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi'nde bankalar da yer aldı. İçişleri Bakanlığı genelgesine göre; Bankalar başta olmak üzere yurt çapında yaygın hizmet ağı olan kurum, kuruluş ve işletmelerin bilgi işlem merkezleri ile çalışanları (asgari sayıda olmak kaydıyla)'' yasakta muaf olacaklar ve kapanma süresince çalışabilecekler.

ÖNCEKİ HABERLER
AB'den aşılanmış kişilerin seyahat yasağını kaldırmaya hazırlık
Adana'da feci olay! 9 katlı binanın çatısından düşen kadın hayatını kaybetti
Üroloji Uzmanı Bakırcıoğlu'ndan çarpıcı uyarı! Covid-19 geçiren erkeklerde kısırlık tehlikesi
Antalya'da kısıtlamada sokakta yakalanınca ceza yazan polisleri öpmek istedi
Engelli maaşı alanlara bayram ikramiyesi ödenecek mi?
Fatih Karagümrük’ten stat açıklaması
Adana'da evde yaşanan patlamanın nedeni el yapımı patlayıcı çıktı!
İnterpol, Sarallar çetesi üyesi Cihan Saral’ı Türkiye’ye iade etti! Kırmızı Bülten vardı
Evde bakım maaşı alana bayram ikramiyesi ödenecek mi?
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ‘kayıt’ genelgesinin iptali için dava açıldı
Yorumlar