BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  AK PARTİ

Bakan Suat Kılıç dizide oynayacak

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul 2020 Olimpiyatları için bakın hangi dizide rol alacak?

Abone ol

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, İstanbul 2020 Olimpiyatları için "Seksenler" adlı dizide rol aldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2020 İstanbul Olimpiyatları için TRT1'de yayınlanan, "Seksenler" adlı dizide rol aldı.

İstanbul 2020 Olimpiyat oyunlarına, "Seksenler İstanbul 2020 Olimpiyatlarını destekliyor” sloganıyla destek veren dizide, spor yapan bir genci canlandıran Kılıç, kısa rolünde spor yapmanın önemine ve olimpiyatlara dikkat çekti.

Dizide, pastanede geçen diyalogda Kılıç'ın replikleri ise şöyle:

“Ne kadar sağlık o kadar spor. Ne kadar spor o kadar sağlık. Gün gelecek bu ülke olimpiyat düzenleyecek ülke olacak. Gün gelecek bu ülkede olimpiyatın bütün değerleri yaşama alanı bulacak. Bir gün gelecek bu ülkede milyonlarca lisanslı sporcumuz olacak. Sertifikasını almış, spor alanlarını kullanan, spor salonlarını kullanan, hatta öyle inanıyorum ki, bir gün gelecek bu ülkede yüzme havuzu olmayan vilayet kalmayacak. Hem de kapalı hem de olimpiyat ölçülerinde yüzme havuzu olacak. Atlama kuleleri olan ve yüzme havuzu olmayan il kalmayacak. Buna ben inanıyorum.“

Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Yasemin Çonka, İlker Ayrık, Serhat Kılıç, Berat Yenilmez ve Mehmet Elmas gibi sanatçıların yer aldığı dizinin Bakan Kılıç'ın rol aldığı bölümü ise henüz yayınlanmadı.

Bakan Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2020 Olimpiyatlarına iş dünyasından, medyadan ve halktan büyük destek olduğunu söyledi.

Sanat camiasından da olimpiyatlara büyük destek verildiğini belirten Kılıç, “Türkiye ihraç ettiği dizilerle bölgede söz sahibi bir ülke. Dizilerin milyonlarca izleyicisi var. Dizi yapımcıları da Türkiye’nin 2020 olimpiyat adaylığına destek veriyor. Bu anlamda en önemli destek de Seksenler dizisinden geldi. O konseptte dizide küçük bir rol üstlendim. Yapımcı Birol Güven’e teşekkür ediyorum” dedi.

Salı Akşamları TRT1'de yayınlanan "Seksenler" adlı dizi, klasik bir Türk ailesi üzerinden seksenli yılları ve o günün değerlereni eğlenceli bir dille anlatıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Turist artış hızında Türkiye rakiplerini solladı
Sanal ortamda 'sosyal fobi' tedavisi
İsmail Nacar'dan Levent Kırca bombası
Bu video izlenme rekorları kırıyor!
1984'den beri kaç asker şehit düştü?
Diyanetten 'biber gazı caiz' fetvası
Galaxy Note 3 seri üretimi başlıyor!
'Karşı duram adamlar' o iddialara ne dedi?
Müşerref vatana ihanetten yargılanacak
Erdoğan polise sahip çıktı!
Yorumlar 1 yorum