HABER /  GÜNCEL

Bakan Soylu'dan teröristbaşı Öcalan ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teröristbaşı Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bu kararın nasıl alındığına ilişkin de bilgi verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber Gündem Özel Programı'nda soruları yanıtladı. İşte Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar;

''Şunu net bir şekilde ifade etmem gerekir Türkiye terörle mücadele konusunda ciddi bir maliyet ödemiştir. Kürt kardeşlerimiz bu bedeli ödemiştir. Terör konusunda Türkiye tüm dünyanın ve güçlerinin her türlü desteğine rağmen tüm bu terör örgütlerinin bileğini bükmüştür. Dış dünyanın da kuşatmasıyla Türkiye karşı karşıya. Türkiye tüm dünyaya nasıl galip geldiğini göstermiştir. Şuan terörist sayısı 700'ün altında. Hareket ve finansal tüm faliyetlerine darbe indirildi. Teröristlerin hareket kabiliyeti sıfırlandı. Sakın sığınaklardan çıkmayın talimatları verildi çıkdıkları an 60 terörist etkisiz hale getirildi. DEAŞ da ve FETÖ'de hareketlilik söz konusu ve bu konuda arkadaşlarımız ciddi şekilde çalışıyor. 'Çözüm süreci' ile bize yüklenenler bu süreçte teröristlerle kol kola girenler.

Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesi

Doğu'da bu terörden kurtulan çocuklar sevinç içerisinde ben gidip görüyorum. Bu çocuklar kodlama eğitimi öğreniyorlar. Tam da bizim istediğimiz bu. Çok uzun zamandır Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesini biz değerlendirdik. Terörün dilini, iletişimini, finansını, dış kaynağını ve tümünü kurutmak için her işi yapmakla görevliyiz. Seçim öncesinde bu konuşuldu ve devlet dedi ki şimdi bu görüşmenin gerçekleşmesi uygundur. Terörden teslim olup ifade veren 7 kişi intihar etti kendilerini astılar. Bunlar açık grevinden ölenler değil. Cumhurbaşkanımızın bu konuda lafı var bir gece ansızın gelebiliriz.''

Terörle ilişkili belediyeler

Kimseye terör üssü kurdurmayız. Kimseye dejavu imkanı vermeyiz. Arkadaşlar takip edip izliyorlar. Doğu ve Güneydoğu'da 39 belediyeyi AK Parti aldı. Benim beklentim bile bu kadar değildi. Doğu ve Güneydoğu'da Tayyip Erdoğan gerçeği var. Dönem dönem haksız şekilde üzerine gelseler de onun yürüyüşü onu bir şekilde oraya bütünleştiriyor. Sayın Cumhurbaşkanı'nın kayyum ısrarı oldu. Çünkü oradaki çocukların terörden kurtulmasını istedi oraya hizmet gitsin istedi. İşin sonucunda bu ısrarın doğru olduğunun sürecini gördük. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Meteoroloji'den 4 bölge için sağanak yağış uyarısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bahsettiği ağaç 1300 yaşında
Van'ın Tuşba ilçesinde kaza: 5 ölü 37 yaralı
Hamile eşini 'kahvaltıya götüreceğim' deyip dehşeti yaşattı
Binali Yıldırım: İstanbul'u bir numara yapacağız
Demans nedir demans hastalığı belirtileri neler?
Yorumlar 2 yorum