HABER /  GÜNCEL

Bakan Kurum'dan flaş açıklama! O yapılar imar barışına girmeyecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "1. derece arkeolojik sit alanlarında yapılan imar barışı başvurularını kabul etmeyeceğiz" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ""Birinci derecede arkeolojik sit alanında olan binaların imar barışından faydalanmasına da müsaade etmeyeceğiz. Bunu dün turizm bakanımızla da konuştuk. Böyle bir karar aldık. Birinci derecede arkeolojik sit alanlarından vatandaşlarımızın imar barışından faydalanmasına müsaade etmeyeceğiz. Çünkü biz bu anlamda tarihimizi, kültürümüzü korumak istiyoruz" dedi.

"Kalan Yapıların Yıkımını Gerçekleştireceğiz": 

Bakan Kurum, Peribacaları bölgesindeki yapıların yıkılmasıyla ilgili olarak, "Biz tarihimizi bozacak, kültürümüzü bozacak hiçbir kaçak yapıya izin vermeyeceğimizi daha önce ifade etmiştik. Buna ilişkin yapılan ilk tespitlerde 190 yapı tespit edildi ve 38 yapımız valiliğimiz tarafından yıkıldı. 26'sının da yine tebligatı yapılarak toplamda 64 yapının yıkımını gerçekleştirdik. Kalan yapıların da en kısa zamanda inşallah yıkımlarını gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı. 

"Yeniden Hayata Geçirmiş Oluyoruz": 

Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın faaliyet izni almasıyla ilgili de değerlendirme yapan Kurum, "Sanayicimize, turizmcimize, inşaat sektörümüze destek verecek çok önemli bir bankayı yeniden hayata geçirmiş oluyoruz" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alım sonuçları İŞKUR TC ile sorgulama
TikTok'tan kısa süre içinde tarihi başarı
Balat'ta üç katlı binada çökme paniği! Sokak giriş çıkışlara kapatıldı
Ocakta da harcalar kredi kartından yapıldı
Jess Molho nereli kaç yaşında eşi Zeynep Molho ve çocukları kimdir?
YÖKDİL başvuru 2020 ekranı YOKDİL geç başvuru ücreti kaç para?
Yorumlar 1 yorum