BIST 10.677
DOLAR 32,22
EURO 34,94
ALTIN 2.418,47
HABER /  POLİTİKA

Bakan Karaismailoğlu'ndan 6'lı masa tepkisi! O masalarda milletin derdi yok

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 6’lı masaya ilişkin “Üzerinde 6 kişi gözüküyor, altında da Türkiye’de yıllardır başımıza ne musibetler açtığı belli olan kesimler, masaların altında dolaşıyorlar. O yüzden o masadan da bir şey çıkmaz.” dedi.

Abone ol

Bakan Karaismailoğlu, Ankara'nın Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş ile yaptığı görüşmenin ardından AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaretti. Burada basın açıklaması yapan Karaismailoğlu, son 20 yıldır Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetlerinin yaptığı icraatların dünya tarafından gıptayla izlendiğini söyledi. Son 20 yılda 100 yıllık iş yaptıklarını dile getiren Karaismailoğlu, ulaştırma alanında 183 milyar dolarlık iş yaptıklarını anlattı.

"Ankara-İzmir hızlı tren çalışmaları devam ediyor"
Yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Karaismailoğlu, önümüzdeki yılın ilk aylarında Ankara'yı Sivas'a bağlayacaklarını ve Ankara-İzmir hızlı tren çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Karaismailoğlu, çok çalıştıklarını, çalışmaya da devam edeceklerini bildirdi.

"Altılı masadan bir şey çıkmaz"
Karaismailoğlu, bugün dünyada bir sürü gelişme olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Bir taraftan Rusya-Ukrayna savaşı, bir taraftan Tahıl Krizi, yine NATO'da İsveç-Finlandiya sorunları. Ama bir tarafta da muhalefet var bakıyorsunuz, 'Bugün hangi masayı nerede kuracağız, hangi masayı nerede kaldıracağız' bunun hesabı içindeler. Dünyadaki küresel gelişmeler, olaylar, krizlerle ilgili bunların fikir, görüş, vizyon olarak bir şey açıkladıklarını gördünüz mü? Bunlar, Türkiye'nin yönetimine talip olan insanlar, Allah göstermesin. Vatandaşımızın bu özgüveni, Cumhurbaşkanına güveni ve AK kadroların bugüne kadar yapmış olduğu işlerin teminatı olarak ve bundan sonra yapacak işleri, vatandaşımız gördüğü için onlara fırsat vermeyecektir. Zaten o toplanan masalardan bir şey çıkmaz. Üzerinde 6 kişi gözüküyor, altında da Türkiye'de yıllardır başımıza ne musibetler açtığı belli olan kesimler, masaların altında dolaşıyorlar. O yüzden o masadan da bir şey çıkmaz. Kale de almaya gerek yok. Çünkü o masalarda milletin derdi yok. O masalarda sadece kendi geleceklerini planlıyorlar. O masalardan bir şey çıkmaz, biz önümüze basıp gideceğiz."