BIST 1.454
DOLAR 8,25
EURO 10,04
ALTIN 487,67
HABER /  POLİTİKA

Bahçeli: MHP’ye faşist diyen ağız kirli ve zırva bir ağızdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Almanya'da Sol Parti'nin MHP hakkında verdiği soru önergesindeki çirkin ifadelere sert tepki gösterdi.

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "MHP'nin Cumhur İttifakı’nın güçlü varlığı iç ve dış işgal cephesini adeta çılgına çeviriyor" dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan MHP Lideri Bahçeli, şunları söyledi:

Gün geçmiyor ki, partimizi hedefine alan karanlık söylemler şaibeli ve şüphelerin odağı haline gelmiş çevreler tarafından ortaya atılmamış olsun! Milliyetçi Hareket Partisi’yle Cumhur İttifakı’nın güçlü varlığı iç ve dış işgal cephesini adeta çılgına çeviriyor.

"Oyunları tutmayacak"

Türkiye direndikçe, öz değerlerine ve milli gerçeklerine uygun bir duruş sergiledikçe karşımızdaki irili ufaklı muhasım cephe şaşkınlıktan ve şuursuzluktan denetim ve kontrolünü hepten kaybediyor. Biliyorlar ki, oyunları tutmayacak, planları A’dan Z’ye bozulacak.

Almanya’da muhalefette bulunan Sol Parti, Federal Hükümet’e; Türkiye’deki iktidar yapısı içinde MHP’nin rolünü, hükümete etki edip etmediğini sorma gereği duymuştur. Sol Parti adına önerge veren bir Türk düşmanı, faşist MHP suçlamasıyla ne kadar yobaz olduğunu ifşa etmiştir.

MHP’ye faşist diyen ağız kirli ve zırva bir ağızdır. Aynı zamanda itibarsızdır, iftiracıdır, demokrasi değerlerini yok sayan ilkel ve bağnaz bir anlayıştır. Alman Sol Parti’sinin, yandaş ve destek lobisinin Türkiye’yle kaygısı sırtlanın av kaygısından başka bir şey değildir.

Casusları bağrına basan Almanya bizden ne istiyor?

Federal Hükümet, Sol Parti’nin sorusuna cevaben; “MHP’nin siyasi taleplerinin Türk hükümetinde karşılık bulduğunu ve bu taleplerin düzenli biçimde yasalara girdiğini” söylemiştir. Merkel hükümetinin bir bildiği, bir tespiti varsa derhal Türkiye’yle paylaşması şeref konusudur.

15 Temmuz öncesi PKK’lı canileri, 15 Temmuz sonrası FETÖ’cü hainleri ve kanun kaçağı casusları bağrına basan Almanya bizden ne istiyor? Neyin hesabını sormak için kuyruğa giriyor? Deutsche Welle’den servis edilen kirli ve sipariş haberler Türkiye aleyhtarlığının tescilidir.

ÖNCEKİ HABERLER
6 yaşındaki çocuk mahkemeye çıktı! Sebebini öğrenen şaştı kaldı: Berbat bir şeydi
Hindistan’da yeni bir Covid-19 mutasyonu tespit edildi
Durum korkunç! ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 543 bin 849'a yükseldi
Beşiktaş'tan KAP'a UEFA açıklaması
Hakkında müebbet hapis cezası istenen cinayet sanığı: Ben daha çocuğum
Emekli hakime 'macun' tuzağı! 550 bin lirasını alıp kızlarına da zorla tecavüz etti
AYM, HDP davası ile ilgili ilk incelemesini 31 Mart'ta yapacak
Koronavirüs aşısı olan Vladimir Putin birkaç hafta içinde ikinci dozu alacak
Bakan Elvan'dan CHP'li Tanrıkulu'nun sorusuna yanıt: Bebek ürünlerinde KDV istisnası yok
140 milyon kullanıcısı olan uygulama için Microsoft kesenin ağzını açtı!
Yorumlar 27 yorum