BIST 1.321
DOLAR 7,99
EURO 9,50
ALTIN 463,25
HABER /  GÜNCEL

Atatürk Havaalanı'nda yapılan salgın hastanesi açıldı! Erdoğan'dan flaş mesajlar

İSTANBUL'da Atatürk Havalimanı'nda yapılan Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Salgın Hastanesi açıldı. "Türkiye'nin önünde özellikle demokrasiden ve kalkınmadan başka bir alternatif yoktur." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimize beklediği hizmetleri sunamayanların, vesayet oyunlarıyla iktidar devşirdiği dönemler geride kalmıştır." dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilkay'de yapımı tamamlanan Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi'nin açılışında konuştu. "Her kim daha çok yatırım, üretim, istihdam, iş, aş, daha yüksek hayat standardı sağlayacağı konusunda halkın desteğini alırsa ülkeyi o yönetir" diyen Erdoğan, "Bunun dışındaki zorlamaların, iç ve dış ayak oyunlarının tamamı da milli irade duvarına çarpıp dağılmaya mahkumdur." ifadelerini kullandı.  İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

- Son nefesini kadar hizmetlerini sürdüren Prof. Dr. Murat Dilmener hocamızın ismi elbette gönüllerde hep yaşayacaktır.

- Türkiye sahip olduğu sağlık alt yapısı ve genel sağlık sigortası sistemiyle salgın sürecinde dikkatleri üzerine toplamış bir ülkedir. Genel sağlık sigortamıza gıptayla bakıldığını çok iyi biliyoruz. 

- 1 milyon 100 bini bulan sağlık ordumuzla milletimizin hizmetindeyiz. 
Salgın döneminde 2 ayı bulmadan hizmete sunduğumuz acil durum hastanelerinin örnek alınacak bir model olduğuna inanıyorum. 

- Feriha Öz hastanesi askeri havaalanının bir ucunda yapılmış. Herhangi bir hasta uçakla gelip hemen yaya mesafede hastaneye ulaşacağı bir yer. 

- Salgının yayılma hızını kırdık. Şayet ihtiyaç olsaydı bu hastaneler on binlerce canın kullanılmasına hizmet edecekti. 1008 burası, 1008 Sancaktepe'deki hastane. Yurtdışından tedavi için gelecek hastalara hizmet verecek. Sağlık turizminde çok ciddi bir sıçrama yapıyoruz. 

- Tek parti faşizminin milletimizin kalkınmasına vurduğu darbeleri de müşahade ettik. Türkiye'nin ihtiyacı kavga değil eser siyasetidir. Milletimizin beklentisi polemik değil inşa siyasetidir. El ele çalışmayı mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Bu ülkede hiç kimse milli iradeyi al aşağı edemez. Her kim Türkiye'de demokrasiyi, özgürlükleri, adaleti, güvenliği, kültürü daha ileriye götüreceğine ikna ederse ülke ona emanet edilir.

- Ben Murat beyin kızından da bir şey rica ediyorum. Sizin bu ülkeye doktorlar yetiştirmeniz lazım. Bizim eksiğimiz fiziki mekanlardan çok doktor. Her kim eğitimde, sağlıkta, ulaştırmada, tüm temel hizmet alanlarında ülkeyi daha ileriye taşıyacağının güvenini verirse millet ona yönelir. 

- Türkiye'nin önünde demokrasiden ve kalkınmadan başka bir alternatif yoktur. Salgın döneminde yavaşlayan ekonomik faaliyetlerin bize de olumsuz etkileri oldu. İlk çeyrekte ABD 4.8, Fransa 5.8 daraldı. Türkiye ise ilk çeyrekte sağladığı yüzde 4.5 oranındaki büyüme ile bu tablodan ayrıştı. Ülkemiz için ikinci çeyrek bir parça sıkıntılı gözükse de sonrası aydınlıktır. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Erdoğan talimat vermişti! Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi böyle yapıldı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Marmaray ve Başkentray yarın seferlere başlıyor! Sağlıkçılara 3 ay daha ücretsiz
Al Nasr Maicon'un bonservisini istiyor bakın kaç para teklif edecekler
65 yaş üstü seyahat izni alma e devlet şartları neler?
Son dakika gelişmesi Ege Ordu Komutanı'nın emir subayı Binbaşı F.Ö. tutuklandı
Kahvehanelerde çay karton bardakla mı içilecek?
Bülent Arınç kimdir aslen nereli eşi Münevver Arınç kimdir?
Yorumlar 19 yorum