BIST 11.175
DOLAR 33,05
EURO 36,01
ALTIN 2.552,58
HABER /  GÜNCEL

Atadığı o isim de Bahçeli'ye resti çekti!

MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk'ün görevden alınmasının ardından atanan Cafer Birtürk'ün yönetiminden 6 kişi, istifa etti.

Abone ol

MHP'de sular durulmuyor! Muhaliflerle birlikte hareket eden ve kongre talebinde bulunan iller birer birer görevden alınırken yerlerine yeni atamalar yapılıyor. Son olarak Denizli'de görevden alınan il başkanının yerine atanan yeni il başkanı da yönetim kurulu üyeleriyle birlikte istifa ettiklerini açıkladı.

MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk'ün görevden alınmasının ardından yerine Cafer Birtürk atanmıştı. İl Başkanlığına atanan Cafer Birtürk'ün yönetim listesinde yer alan Cemil Budak, Hüseyin Erol, Ünal İncegür, Selami Dereli, Hacer Erol ve Hüdaverdi Tiryaki yaptıkları ortak açıklama "Milliyetçi Hareket Partisi yeni il yönetimine atanan bizler, yapılan uygulamanın her ne kadar hukuki geçerliliği olsa da vicdani geçerliliği olmadığını düşünerek verilen bu görevi kabul etmiyoruz" dedi.

"GÖREVDEN ALMA DA UYGUN DEĞİL"

Kongre talep etmelerinden dolayı delegelerin hür iradesiyle göreve gelen Yasin Öztürk ve yönetiminin görevden alınmasını uygun bulmadıklarını belirten üyeler, "Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in dediği gib: 'Ülkücü Ülkücünün öz kardeşidir.' Partimizin hassas bir dönemden geçtiği bu ortamda kongre ile gelen eski yönetimin sadece kurultay talep etmesinden dolayı güya cezalandırılmasının bu düstura uygun olmadığını düşünüyoruz. Bizler her zaman birbirimizin yüzüne bakacağız. Ankara'dakiler istedi diye kimseyi dışlama lüksümüz yok" ifadelerini kaydetti