BIST 1.462
DOLAR 8,35
EURO 10,12
ALTIN 498,49
HABER /  GÜNCEL

Aşı sırası kimde nasıl öğrenilir MHRS aşı sırası sorgulama ekranı

Öncelikli grupların aşılanmasının ardından birçok vatandaş aşı sırası kimde, 40 yaş altı vatandaşlar ne zaman aşılanacak araştırması yapıyor. 1 Haziran'da başlayan 50 yaş üstü vatandaşların aşılaması bitti. Şimdi ise aşılaması sırası öğretmenlere geldi. Peki MHRS öğretmen aşı randevusu alma ekranı

Abone ol

Aşı randevusu alma işlemi aşı sırası gelen vatandaşların gündeminde. Kademeli gerçekleştirilen aşı takviminde aşı sırası yeni risk gruplara geliyor. Yarın yaş sınırı fark etmeksizin öğretmenler aşılanmaya başlayacak. Vatandaşlar soruyor; Aşı randevusu nasıl ve nereden alınır? İşte Aşı randevusu telefon numarası, e-Devlet ve MHRS ekranı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaz sonuna kadar aşılamada 20 yaş üzerine gelineceğini duyurmuştu. Bu sebeple vatandaşlar aşı sırası kimde, hangi grupta sorusuna yanıt aramaya başladı. 40 yaş üstü aşı sırası geldi mi, ne zaman gelecek, hangi meslekler öncelikli grupta gibi sorular da gündeme geldi. İşte aşı randevusu alma ekranı ve aşı takvimi!

Aşı sırası hangi grupta: 1 Haziran'da 50 yaş üstü vatandaşlar için aşı hakkı tanımlandı. Dün ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya üzerinden öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının aşı hakkının tanımlandığını ifade etti.

AŞI RANDEVUSU ALMA EKRANI 

40 yaş üstü aşı sırası: 1 Haziran'dan itibaren 50 yaş üstü vatandaşlar için aşı randevuları açıldı. Aşı takvimine göre 50 yaş üstü vatandaşların aşılama faaliyetleri tamamlandığında 40-49 yaş grubu vatandaşlarla birlikte üçüncü aşamaya geçilecek. Üçüncü aşama için henüz bir tarih verilmedi ancak Haziran ayı içinde 40 yaş üstü vatandaşların aşılama faaliyetlerine başlanacağı öngörülüyor.

Aşı randevusu nasıl alınır: MHRS ya da e-Nabız üzerinden aşı randevu sayfasına giriş yapılmalıdır. T.C. kimlik numarası ve kişisel şifreyle sisteme girdikten sonra "Randevu Al" butonuna, ardından "Aşı Randevusu Al" butonuna tıklanır. Bu aşamada aşı türü, aşı olunacak sağlık merkezi, tarih ve saat seçimi yapılır. Bununla birlikte ALO 182 üzerinden de bu işlem gerçekleştirilebilir.

ÖNCEKİ HABERLER
LGS'de kaç net kaç puan eder 2021 net sayısına göre hesaplama
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 'Patara'dan kum çalındı' iddiasına açıklama
Kars'ta 20 yaşındaki Yonca'nın sır ölümünde ''külotlu çorap'' detayı
2021 Diyarbakır lise taban puanları nitelik lise puan sıralaması
CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin çiftçilerin kredi borçlarının ertelenmesini istedi
Bursa lise taban puanları 2021 Bursa yüzdelik dilim sıralaması
Müftüoğlu'ndan koronavirüs itirafı: Şüphelerim var!
Trabzon Lise taban puanları 2021 nitelikli okullar LGS yüzdelik dilimleri
Edirne'de eşyalarını yakarken ormanı da yaktı! 155 bin liralık zararı ödeyecek
Yorumlar