BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  GÜNCEL

Ankara'da okullar tatil mi? Hava durumu

Ankara'da okullar tatil mi? Son hava durumu raporu Ankara'da kar yağışı için alarm verdi Ankara valiliği 6 ilçede kar tatili kararı aldı.

Abone ol

ANKARA 'da okullar tatil mi son hava durumu raporu ne diyor? Meteoroloji Ankara'daki hava durumu için özel uyarı yayınladı Ankara Valiliği 6 ilçede kar tatili kararı aldı.

Başkent Ankara'da gece başlayan kar yağışı şuanda bile devam etmekte, özellikle kentin yüksek kesimlerindeki ilçelerde kar kalınlığı 15 cm geçti. Meteorolojinin tahminine göre kar yağışı bugün daha da etkili olacak ve kent merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreyi bulacak.

OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İLÇELER

Ankara okullar tatil mi sorusunun yanıtını valilik verdi. Gecikmeli olarak gelen kar tatili açıklaması tüm il genelini kapsamıyor. Ankara Valiliği sadece
Ayaş, Bala, Çamlıdere, Güdül, Haymana ve Polatlı’da okulların bir gün tatil edildiğini ilan etti. Ankara Vali Vekili Kemal Karadağ bu ilçelerde hamile ve engelli kamu çalışanlarının da bir gün idari izinli sayılacaklarını söyledi.

ANKARA BUGÜNKÜ HAVA DURUMU
KAR YAĞIŞI DAHA DA ARTACAK

Meteorolojinin sitesinde Ankara hava durumu için özel bir uyarı yer aldı. Bu hava tahmininde şu ifadeler yer aldı;
ankara-kar-yağişi-okullar-tatil-mi.jpgAnkara'da dün gece saatlerinden itibaren yeniden başlayacn kar yağışının, bugün (Salı) öğle saatlerine kadar il genelinde kuvvetli olacağı ve yerde 10-20 cm kar örtüsü bırakacağı tahmin ediliyor.

ANKARA BUGÜNKÜ SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Ankara'da hava sıcaklığı sıfırın altında eksi derecelerde. Gün içinde de değişiklik olmayacak. Kar yağışı ise etkisini artırarak devam edecek.

ankara-saatlik-hava-durumu.20150106083708.jpg
KARDAN SONRA DONDURUCU SOĞUK
Kar yağışının ardından Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri Ankara'da hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı, en düşük hava sıcaklığının ise -15 °C ve altına düşeceği tahmin edilmektedir.

Ankara il genelinde görülecek kar yağışı ve aşırı soğuk havanın neden olabileceği başta ulaşımda aksamalar olmak üzere, buzlanma ve don olayına karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 ankara-hava-durumu-5-gün.jpg