BIST 10.471
DOLAR 32,79
EURO 35,04
ALTIN 2.445,26
HABER /  GÜNCEL

İstanbul Hava durumu kar başladı!

İstanbul Hava durumu raporu... Beklenen kar yağışı başladı. Ankara, Balıkesir, Bursa, Bolu, Eskişehir, Edirne için de meteorolojiden uyarı var.

Abone ol

İSTANBUL 'da hava durumu raporuna göre kar yağışı bugün öğle saatlerinde etkisini artıracak. Bu arada Meteoroloji Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir ile Kütahya'da da yoğun kar yağışı uyarısı yaptı.

İstanbul’a bugün beklenen yoğun kar yağışı Hadımköy'de başladı. Kar yağışının bugün tüm İstanbul'da etkili olması bekleniyor.

HAVA DURUMU YURT GENELİ SON RAPOR

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
istanbul-hava-durumu.20150106085204.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM görevlilerinin yaptığı uyarıların ardından beklenen kar yağışı Hadımköy’de başladı. Akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı bugün özellikle öğle saatlerinde etkisini arttırarak sürdürmesi bekleniyor.


istanbul-kar-yağişi-hava-durumu.20150105134604.jpgSICAKLIK 10 DERECE DAHA DÜŞECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Analiz Uzmanı Hayrettin Akoğlu, yaptığı açıklamada, bugünden itibaren hissedilir derecede azalacak sıcaklığın, hafta sonuna kadar 5-10 derece daha düşeceğini ifade etti.

Ani sıcaklık düşüşlerinin yaşlıları, hastaları ve çocukları etkileyebileceğine dikkati çeken Akoğlu, ülkenin büyük bölümünde etkili olan kar yağışının da devam edeceğini söyledi.

İSTANBUL EKSİ 6 DERECEYİ GÖRECEK

Don ve buzlanmaya karşı sürücüleri uyaran Akoğlu, şunları kaydetti:

"Bu uyarımız İstanbul'un yanı sıra Marmara'nın doğusu ve ülkenin diğer bölgeleri için geçerlidir. İstanbul'da bu gece sıfır derece olan hava sıcaklığının yarın gece, eksi 6 civarında olmasını bekliyoruz. Gece sıcaklıkları çok düşecek. Don ve buzlanma görülebilir. Ayrıca yarın gece saatlerinden sonra Marmara Bölgesi'nin tamamında poyraz etkili olacak."

Poyraz nedeniyle deniz, hava ve kara ulaşımının da zaman zaman aksayacağını belirten Akoğlu, kuvvetli rüzgarın etkisinin bugün ve çarşamba günü de devam edeceğini söyledi.

Akoğlu, poyrazın Ege ve Akdeniz bölgelerinde de etkili olacağını anlatarak, özellikle Doğu Anadolu'nun batısında çok kuvvetli kar yağışlarının görülebileceğini, soğuk havanın ülke genelinde etkili olacağını bildirdi.

İDO SEFERLERİ İPTAL OLDU
İstanbulDeniz Otobüsleri'nin (İDO) bazı seferleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

İDO'dan yapılan açıklamaya göre, 07.30 Bandırma-Yenikapı-Bostancı,  08.00 Bursa-Armutlu-Yenikapı-Kadıköy ve 09.00 Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.


İSTANBUL HAVA DURUMU