BIST 1.442
DOLAR 8,32
EURO 10,09
ALTIN 490,10
HABER /  GÜNCEL

Ankara Ramazan pidesi fiyatları kaç paradan satılıyor?

Affı, merhameti bol 11 ayın sultani Ramazan ayı bu gece kalkılacak ilk sahurla başlıyor. 13 Nisan'da iftar sofraları kurulacak ve ilk iftar yapılacak. Peki iftar sofralarının olmazsa olmazı Ramazan pidesi Ankara'da kaç paradan satılacak? 275 gram Ramazan pidesi Ankara'da 3 liradan satılacak.

Abone ol

ANKARA'da Ramazan pidesi kaç paradan satılacak, 275 gram Ramazan pidesi satış fiyatı Ankara için belli oldu. 13 Nisan'dan itibaren Ankara'da Ramazan pidesi 3 liradan satılacak. Pide üretimi iftara 1 saat kala duracak. 

Ankara Ramazan pidesi fiyatları:  Ankara'da Ramazan Pidesi Kaç Lira? 2021 Kendi elleriyle Ramazan ayının en sevilen adetlerinden ve başlıca gıda ürünlerinden birisi olan  yumurtalı pide yapan Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Savaş Delibaş 275 gram pidenin Ramazan ayı boyunca satışa sunulacağını belirterek gerçek Ramazan pidesinin ayrı bir lezzete sahip olduğuna vurgu yaptı. 

Pide ve ekmek üretimi iftardan 1 saat önce sonlandırılacak 
Ramazan süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek pide kuyrukları ve yoğunluğun neden olacağı riskin önlenmesi amacıyla fırınlardaki, özel sipariş üretimi de dahil pide ve ekmek üretimi iftardan 1 saat önce sonlandırılacak ve iftar saatine kadar sadece satış yapılabilecek. İftardan sonra fırınlarda üretim, satış ve diğer hazırlık işlemlerine devam edilebilecek.

Ramazanın huzur ve güven ortamında geçmesi için her il kendi dinamiklerini değerlendirecek ve bu süreçte oluşması muhtemel yoğunluklar göz önünde bulundurularak il genelinde gerekli önlemler alınacak.

Ramazanla beraber türbe ziyaretlerinde yaşanabilecek artış ve bu şekilde oluşabilecek kalabalıkların oluşturacağı riske karşı yetkili birimlerce fiziki mesafe kurallarının eksiksiz uygulanması başta olmak üzere gerekli önlemlerin alınması sağlanacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Bildirici emekli amirallerden Mustafa Özbey orduevine alınmadı!
Bakan Ersoy Kırgız Mevkidaşıyla bir araya geldi: Kırgızistan ile kültürel iş birliği
Yunanistan'dan sınır dışı edilen FETÖ sanığı eski astsubaya 6 yıl 3 ay hapis cezası
Tam kapanma nedir kısaca ne demek Ramazan'da tam kapanma olur?
Erzincan iftar ve sahur vakitleri 2021 Erzincan'da bugün iftar kaçta?
Elazığ iftara ne kadar kaldı 2021 iftar vakti
Yangını gözyaşları içinde izledi! Sivas'ta sadece 1 hafta önce açılmıştı
Erzurum iftar ve sahur vakitleri 2021 Ramazan ayı iftar saatleri
Antalya'da kazını boynundan astığını iddia ettiği komşusu bıçakladı
Kılıçdaroğlu'nun emekli amirallerin bildirisiyle ilgili iddiası şaşkına çevirdi
Yorumlar