BIST 117.575
DOLAR 6,86
EURO 7,78
ALTIN 392,60
HABER /  GÜNCEL

Amazon’dan koronavirüsle mücadele için Türkiye’ye 3,5 milyon lira destek

Anadolu Ajansı

'Amazon.com.tr', Türkiye’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) krizinden en fazla etkilenen kesimlerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere de 3,5 milyon TL bağış yaptığını bildirdi.

Abone ol

'Amazon.com.tr'; müşteriler ve çalışanlar ile hem Türkiye hem de dünya genelindeki topluluklar için başlattığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) mücadelesine destek çalışmaları kapsamında Türkiye’ye 3,5 milyon TL bağış yaptı.

'Amazon.com.tr' adresinde yer alan bilgiye göre; Avrupa genelindeki Amazon web sitelerine yerleştirilen bağış linki aracılığıyla tüketicilerin yardım kuruluşlarına bağış yapması sağlanıyor. Şirket, Türkiye’de de benzer uygulamayla 'Amazon.com.tr' web sitesine yerleştirdiği bağış linki aracılığıyla müşterileri IBAN üzerinden Kızılay’a bağışa yönlendiriyor.

Amazon, ayrıca, Türkiye’de Kovid-19 krizinden en fazla etkilenen kesimlerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 3,5 milyon TL bağış yaptığını da bildirdi.

Bağış kapsamında, kamu hastanelerinin acil olarak ihtiyaç duyduğu solunum sorunlarına karşı kullanılacak tıbbi alet ve cihazlar tedarik edilerek ihtiyaç duyan kurumlara dağıtılacak.

Sitede yer alan bilgiye göre; bağışlanan solunum cihazları, Kovid-19 tedavisi gören hastaların akciğer kapasitesinin sürdürülmesinde önem taşıyor. Cihazların Kızılay aracılığı ile tedarik edilerek ilgili kuruma teslim edilmesini sağlayan bu bağış, Amazon’un dünya genelinde yürüttüğü çalışmaların bir parçası olarak hayata geçirildi.

Amazon tarafından yapılan diğer çalışmalar arasında; 'Amazon Web Services'in (AWS) 'Teşhis Geliştirme Girişimi' var. AWS’nin bu girişimi, Kovid-19’un hızlı ve hatasız teşhis edilebilmesi, teşhis konulan hastaların hızlıca tedavilere yönlendirilebilmesi ve pandemi sürecinin global boyutta kısaltılması adına yapılan çalışmalara destek sağlıyor. Program, teşhis sürecini daha etkili bir hale getirmek için çalışmalar yapan kişi ve kuruluşları, daha iyi ve doğru sonuçlar veren teşhis süreçlerini geliştirmeleri, bu programları pazara daha hızlı sürebilmeleri ve ortak çalışmalar yürütebilmeleri adına bir araya getiriyor. Bu noktada Amazon; araştırma, inovasyon, geliştirme çalışmalarının hızlandırılması, Kovid-19 ve diğer bulaşıcı hastalıkların toplum nezdinde daha iyi anlaşılması ve ilerleyen dönemlerde bu bulaşıcı hastalıkların yayılmasını engelleme amacıyla ortaya konulacak teşhis süreçlerinin geliştirilmesi amacıyla, program için ilk aşamada 20 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
İspanya'dan koronavirüs ile ortak mücadelede AB'ye eleştiri
Bursa Hayvanat Bahçesi artık evlerde kameralarla canlı yayın
Son dakika! 8 ülkede 50 Türk vatandaşı koronavirüsten hayatını kaybetti
Mehmet Beşir Öncel kimdir ölüm sebebi ne koronavirüs mü öldürdü?
Ekrem İmamoğlu koronavirüsle ilgili yeni tedbirleri açıkladı
BİM kurbanlık fiyatları 2020 büyükbaş hissi fiyatı kaç para oldu?
Yorumlar 3 yorum