BIST 1.198
DOLAR 7,94
EURO 9,40
ALTIN 485,48
HABER /  POLİTİKA

Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak AK Parti'yi uyardı: Aynısını Babacan için yapmayın

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında AK Parti'yi köşesine taşıdı. Dilipak Ankara ve İstanbul'u kaybetmelerine neden olan hataları tekrar yaptıklarını söyleyerek ciddi eleştiride bulundu.

Abone ol

Abdurrahman Dilipak, İstanbul'un yanı sıra Ankara, İzmir ve Antalya gibi şehirleri kaybeden AK Parti'nin hangi konularda yanlış yaptığını köşesine taşırken ''Güle oynaya uçuruma doğru giden bir arabanın önüne çıkıp el-kol hareketleri ile bu gidişi engellemeye çalışıyorum, bu dostluğumdan ve sizi koruma refleksimden kaynaklanıyor ifadelerini kullandı. 

Dilipak köşesinde şunları yazdı: 

AK Parti, İstanbul ve Ankara’yı nasıl kaybetti

Sanırım bir gerçek tam olarak anlaşılmadı. AK Parti, İstanbul ve Ankara’yı nasıl kaybetti, daha doğrusu İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın kazanmasına sebeb olan yanlışlıklar bugün aynı ile Gül, Davudoğlu ve Babacan için yapılıyor sanki. “Reklamın iyisi kötüsü olmaz” diye bir söz vardır. Siz her gün birilerinden söz ediyorsanız ve onlar hakkında sürekli olumsuz haberler veriyorsanız unutmayın ki, “haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti yok eder”. Söz “yalama” olur. İnandırıcılığını ve ciddiyetini kaybeder. Bu şekilde “Kaçtığınızı sandığınız şeye doğru koşarsınız”, ama farkında olmazsınız.

Dostluğumdan ve koruma refleksimden kaynaklanıyor

Bilirim “Öfke baldan tatlıdır”. Bilelim ki, “öfkeyle kalkan, zararla oturur” ve hiç aklımızdan çıkarmayalım ki, aşk ve öfke kardeştir ve her ikisi de aklı zail eder. Öfkeniz aklınızdan büyükse varacağınız yer pişmanlık olacaktır. Bu ifadelerimde evet AK Parti’yi eleştiriyorum, AK Parti aşıklarının gözünde, ama benim penceremden baktığınızda, güle oynaya uçuruma doğru giden bir arabanın önüne çıkıp el-kol hareketleri ile bu gidişi engellemeye çalışıyorsam, bu dostluğumdan ve sizi koruma refleksimden kaynaklanıyor. 

Abdurrahman Dilipak'ın yazısının sesli makalesi için tıklayın...

Yazının tamamı için tıklayınız...

Bütün yazılar için tıklayınız...

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Odasındaki dua fotoğrafı çok tartışılmıştı! İmamoğlu konuyla ilgili ilk kez konuştu Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Geçen yıl sözleşme imzalanmıştı! Rusya Ka-32 helikopterlerini Türkiye'ye teslim etti
Karınca Yöntemi’yle 25 yıl yakalanmadan milyonluk vurgun yapmışlar
Kurban bayramı ne zaman 2019 ayın kaçına denk geliyor?
Antalya'da servis minibüsü ile cip çarpıştı! Çok sayıda turist yaralı
AK Parti Bergama İlçe Başkanı'ndan istifa kararı
YÖKDİL başvuru 2020 YÖKDİL sınavı ne zaman, başvuru ücreti ne kadar?
Yorumlar 11 yorum