BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

Akit TV sunucusundan skandal sözler: Toplanıp Cumhuriyet'in önüne bir el bombası atalım

Akit TV sunucusu Fatin Dağıstanlı, Cumhuriyet gazetesinin 'Şeriat Çalıştayı' manşetini göstererek "Madem Cumhuriyet gazetesi şeriata savaş açtı, toplanıp Cumhuriyet'in önüne bir el bombası atalım" şeklinde skandal ifadeler kullandı.  

Abone ol

Akit TV’de Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu ile gazete haberlerinin yorumlandığı programda konuşan sunucu Fatin Dağıstanlı, Cumhuriyet'in 'Şeriata savaş açtığını' iddia etti. 

Dağıstanlı ile Karahasanoğlu arasında programda yaşanan 'bomba' konuşması şöyle gelişti:

Dağıstanlı: Şeriat çalıştayı, Işık Kansu yazıyor. Son dönemde Işık Kansu ilginç haberler ve yazılar yazıyor. Neredeyse tek başına Cumhuriyet gazetesini çıkarıyor gibi dersem yerinde olabilir. Ben içerisine bakmadım ama Cumhuriyet’te 'Şeriat Çalıştayı' diye kocaman, ne kadar da büyük yazmışlar öyle değil mi? Bunu görünce bana yetti. Dedim ki Cumhuriyet bizi tuzağa çekiyor. Hadi gidelim.

Madem Cumhuriyet şeriata savaş açtı, ee Milli Gazete’de orada duruyor. Hep birlikte toplanıp Cumhuriyet gazetesi önüne bir el bombası atalım. 

Karahasanoğlu: Aman yapmayın yanlış anlarlar aman... El bombasına, şuna, buna gerek yok. 

Dağıstanlı: Niye yanlış anlasınlar? Hayır, Cumhuriyet bizi davet ediyor, davet ediyor. “Şeriat Çalıştayı” diye manşet attıysanız siz birisini davet ediyorsunuz demektir. Aslında davet ettikleriyle kendisi aynı yerde. Yani şeriat diye suçladıklarıyla Cumhuriyet aynı yerde. Çünkü bunlar Milli Gazete gibi kaostan besleniyorlar. Kaostan beslendikleri için “Şeriat Çalıştayı” diye bize hedef gösteriyorlar. Biz bu oyuna gelir miyiz? Gelmeyiz. 

Karahasanoğlu: Biz birde normal yorumlayalım. Milli Gazete haklı olarak kumarın olmamasını arzuluyor ve toplumda milli piyangonun rağbet görmemesini arzuluyor. Milli piyango haramdır hatırlatıyorum ben diyor. İnancının gereğini yapıyor. Cumhuriyet gazetesinde şeriat düşmanı ve diyor ki şeriat çalıştayı yapılıyor... O zaman hiç kimse hiçbir şey söylemesin. Biz milli piyangonun haramlığını söylemeyelim Cumhuriyet’te şeriat alehtarlığını yapmasın, böyle bir toplum böyle bir düşünce özgürlüğü olamaz. Ama Şeriat Çalıştayı’ndan daha önemlisi Cumhuriyet yıllarca başörtü düşmanlığı yaptı. Şuan hâlâ dindar insan düşmanlığı yapıyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri 10 maddede İstanbul Şehir Üniversitesi gerçeği Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul Valiliği açıkladı! İstanbul'da Trafik Vakfı araç çekemeyecek
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Doktor kızını kurşun yağdırarak öldüren baba için istenilen ceza belli oldu
Sosyetik güzel Eda Taşpınar'dan sosyal medyayı sallayan kış pozu!
Hyundai'den 'uçan araba' çıkışı: Zaman tasarrufu sağlamayı hedefliyor
ABD'nin Türkiye'ye karşı yaptırım kararına AK Parti'den ilk tepki
Yapı kayıt belgesi ödemesi son tarih ne zaman? Dikkat! Süre dolmak üzere
Hint Okyanusu'ndaki Türk gemisinde dehşet! Ölü ve yaralılar var
Arap karikatüristin Türkiye Libya anlaşmasının karikatürü sosyal medyada olay oldu
Fesleğenin faydaları neler stresin zararlı etkilerini azaltıyor!
Yorumlar 24 yorum