BIST 2.778
DOLAR 17,95
EURO 18,33
ALTIN 1.032,11
HABER /  GÜNCEL

Akademisyenlerin bildirisi Sedat Peker'i çıldırttı

Akademisyenlerin bildirisi 'Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmekten' hükümlü Sedat Peker'i çıldırttı. Peker, 'Oluk oluk kan akıtacağız ve kanlarınızda duş alacağız' sözleriyle akademisyenleri tehdit etti.

Abone ol

1 Kasım seçimi öncesi Rize'de yaptığı mitingde sarfettiği "Oluk oluk kan akacak" sözleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan Sedat Peker, kendisine ait web sitesinde yeni bir açıklama yayınladı.  

Peker açıklamasında, "Barış İçin Akademisyenler Girişimi" adıyla Güneydoğu'daki çatışmaların durması için bildiri yayınlayan akademisyenleri açık açık tehdit etti.

ANLAMAK İÇİN ÇOK UĞRAŞ VERDİM

“Sözde aydınlar çanlar ilk önce sizin için çalacak” başlıklı açıklamada, akademisyenlerin bildirisi için "100 tane sözde aydının imzaladığı, PKK’ya açık destek anlamına gelen bildiriyi anlayabilmek için gerçekten kendimce çok uğraş verdim (Ancak ne yazık ki bir türlü anlayamadım.) Yolları kazan, bu çukurları bomba ile dolduran, kurban eti dağıtmanın haricinde hiçbir gayesi olmayan mazlumları insanlık dışı şekillerde ŞEHİT eden, hamile karılarının yanında kocalarını, çocuklarının yanında babalarını ŞEHİT eden PKK'lılar için kötü sözü bir kenara bırakın, bir satırlık eleştiri bile yazmamışlar" ifadelerini kullandı. 

ÇANLAR SİZİN ÇALACAK

Yazılı açıklamada, “Bu sözde aydınlara ve akademisyenlere şunu özellikle söylemek istiyorum:

Siz yatın kalkın bildirgenizde kötülediğiniz bu devletin polisine ve askerine dua edin. Sizler tüm dünyada yaptığınız algı operasyonlarınızla aşık olduğunuz teröristlerde ellerinde ki silahlarıyla Müslüman Türk'ün kutsal devletini eğer ki işlemez hale getirmeyi başarabilirse o zaman sizler için eyvah ki ne eyvah (Bu dediğime lütfen inanın çünkü çanlar o zaman sizin için çalacak.)!!!” derken şöyle devam edildi:

"Devlet eğer ki bir gün işleyemez hale gelirse yani terör ve düşman ülkeler hedefine ulaşırsa bu vatanın evlatları yani kasap Ahmetler, bekçi Kemaller, bilgisayar mühendisi Yavuzlar yani kısacası tüm vatan evlatları öncelik olarak dağlarda teröristleri aramayacaklardır. İmza attığınız bildiriyi önlerine alacak, 'gerçek tehlikeli olanlar sizlersiniz' diyerek lüks yerlerdeki işyerlerinize gelecekler (Ancak rahat olun sizleri çocuklarınızın ve eşlerinizin yanında öldürmeyeceklerdir.)

OLUK OLUK KANLARINIZI AKITACAĞIZ, AKAN KANLARINIZDA DUŞ ALACAĞIZ!

İntikamlarını dahi MÜSLÜMAN TÜRK’e yakışır bir şekilde alacak ancak sizlerin kanlarıyla duş yapmayıda unutmayacaklardır. Eğer ki benim fikrimi sorarsanız; kendi can sağlığınız için siz bu devleti batırmaya uğraşmayın. Şu an dahi hayatta olabilmenizin tek sebebi, devletin var olması ve ayakta durmasıdır. Yukarıdaki satırlarda söylediğim gibi teröristler, onların destekçileri sizler ve yabancı ülke istihbaratları kısacası hepiniz, hedefinize ulaşıp devleti işlemez hale getirirseniz şunu iyi bilin ki; bu vatanın evlatlarından merhamet görmeyeceksiniz. Tekrardan söylüyorum; oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızda duş alacağız." 

Peker, açıklamasını "Bir umuttur yaşamak" ifadesiyle bitirdi. 

Al Jazeera'nin haberine göre, Sedat Peker'in avukatı İsmail Barbaros Aslan'ın bürosu, sedatpeker.com'da yayınlanan bu açıklamanın Sedat Peker'e ait olduğunu doğruladı. 

Türkiye ve yurtdışından binden fazla akademisyenin imza attığı "Barış İçin Akademisyenler Girişimi"nin açıklamasında şu ifadeler yer almıştı:

"Türkiye’nin değişik üniversitelerinde çalışan 1000’den fazla akademisyen ve araştırmacı, devletin Cizre, Dargeçit, Silvan, Silopi, Sur ve daha bir çok yerde başta Kürtler olmak üzere tüm vatandaşlarına karşı işlediği suçlara ortak olmayacağız diyoruz. Devleti bu bölgelerde işlediği suçlardan sorumlu tutuyor, hesap vermesini istiyoruz. Ayrıca devleti bir an evvel müzakereleri başlatmaya çağırıyoruz."

SEDAT PEKER'İN RİZE MİTİNGİNE SORUŞTURMA

'Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek' suçlamasından hüküm giyen Sedat Peker'in, Ekim ayında  Rize'de düzenlediği 'Teröre lanet' mitingiyle ilgili olarak Rize Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. 

Rize'de Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan ‘Teröre lanet’ mitingine özel korumaları eşliğinde gelen Sedat Peker burada toplananlara hitap etmişti.  Mitingde MHP’yi eleştirip AK Parti’ye destek isteyen Sedat Peker, PKK'yı işaret ederek "Büyük hata yapıyorlar. Hatalarını fark ettikleri zaman her şey için çok geç olacak. Âdeta dünyanın şah damarları kesilmişçesine oluk oluk kanları akacak" demişti. 

ÖNCEKİ HABERLER
Paramparça'ya iki oyuncu birden geliyor!
Paramparça'ya iki oyuncu birden geliyor!
Borsa İstanbul'da yükseliş sürüyor
Borsa İstanbul'da yükseliş sürüyor
Kısmetse Olur Mehtap diskalifiye mi oldu?
Kısmetse Olur Mehtap diskalifiye mi oldu?
Bir gazetede daha deprem! Bu kez Gülay Göktürk
Bir gazetede daha deprem! Bu kez Gülay Göktürk
İran'ın elindeki ABD askerlerinde flaş gelişme
İran'ın elindeki ABD askerlerinde flaş gelişme
Kadın 53 sevgilisi 26 yaşında! Yasak aşk ortaya çıkınca...
Kadın 53 sevgilisi 26 yaşında! Yasak aşk ortaya çıkınca...
O akademisyen bildiriye desteğini geri çekti
O akademisyen bildiriye desteğini geri çekti
Sultanahmet Saldırısı flaş haber Efkan Ala açıkladı
Sultanahmet Saldırısı flaş haber Efkan Ala açıkladı
Canlı bombanın kimliğini bu delil ortaya çıkardı
Canlı bombanın kimliğini bu delil ortaya çıkardı
244 milyon insan ülkesine hasret!
244 milyon insan ülkesine hasret!