BIST 2.371
DOLAR 17,01
EURO 17,45
ALTIN 967,65
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

AK Parti'li Soylu'dan Demirel'e zor soru!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Demirel'in 'irtica tehlikesi var' açıklamasıma çok sert çıktı

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ''Dün eski Cumhurbaşkanı bir açıklama yapıyor. Diyor ki 'Türkiye'de irtica tehlikesi vardı'. Dün Türkiye'de irtica tehlikesi vardı da soyduğunuz, soydurduğunuz bankaların kasalarında mı kaldı bu irtica tehlikesi? Nerede kaldı bu irtica tehlikesi'' dedi.

Soylu, Birlik Vakfı Antalya Şubesi tarafından Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte verdiği konferansta, dünyada teknolojinin de etkisiyle önemli değişimler yaşandığını, bu değişimleri pek çok düşünce adamının bile tahmin edemediğini kaydetti.

Geçmişte Saddam Hüseyin'in kimyasal silahları altında canı için mücadele eden Celal Talabani'nin bugün Irak'ın cumhurbaşkanı olduğuna dikkati çeken Soylu, ''Bundan 15 yıl önce cezaevine konulduğu gün, 'Artık siyasi hayatı bitmiştir. Muhtar bile olamaz' denilen Başbakan, 10 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'dır'' dedi.

İRTİCA TEHLİKESİ SOYDUĞUNUZ BANKALARDA MI?

Süleyman Soylu, AK Parti ile Türkiye'nin 21. yüzyıldan itibaren iki politika uygulanmaya başladığını, bunlardan birinin içeride yenileşme, ikincisinin de etki alanını genişletme politikası olduğunu anlattı.

Türkiye'nin geçmişin tahribatını tamir edip, gelecek asırlara yönelik adımlarını atması gerektiğini belirten Soylu, ''İskilipli Atıf'ın idamı bizim tahribatımızdır. Şeyh Said meselesi ve ondan sonra Takrir-i Sükun ile çıkan bütün olaylar bizim en temel tahribatlarımızdır, Dersim meselesinde binlerce insanın fareler gibi uçaklarla öldürülmesi, mağaralara sıkışıp itlaf edilmesi bizim en temel tahribatlarımızdan bir tanesidir'' dedi.

Türkiye'nin öz güvenini yeniden kazanması için bu tahribatı tamir etmek zorunda olduğunu vurgulayan Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bunun için insanları Sünni-Alevi diye, Türk-Kürt diye, sağcı-solcu diye, laik-antilaik diye ortaya koymaya çalışıyorlar. Dün eski Cumhurbaşkanı bir açıklama yapıyor. Diyor ki 'Türkiye'de irtica tehlikesi vardı'. Dün Türkiye'de irtica tehlikesi vardı da soyduğunuz, soydurduğunuz bankaların kasalarında mı kaldı bu irtica tehlikesi? Nerede kaldı bu irtica tehlikesi? O bankaların kasalarına mı konulmuştu? Bu milletin bütün değerlerini tarumar ettiler, bütün anlayışlarını tarumar ettiler. Bugün Türkiye tarihi bir fırsatın penceresini kendi eliyle onarmaya çalışmaktadır. Bugün çözülmeye çalışılan bütün ihtilafı aramızda çıkarmaya çalıştılar. Yıllarca birbirimizle evlendiğimiz, komşuluk ettiğimiz anlayışların tamamını tarumar etmek istediler ve paranoyalarla hepimizi bezemek istediler. Bir demokrasinin, hukuk devletinin varlığına en çok ihtiyacımız olduğu dönemde bizi onlardan uzaklaştırdılar. Bu tahribatın tamir edilmesinin lazım geldiği bir dönem.''

Birlik Vakfı Antalya Şubesi Başkanı Bekir Asri, konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Soylu'ya plaket verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Eğitim sistemi yine mi değişiyor?
Eğitim sistemi yine mi değişiyor?
İş Bankası sınırı aştı
İş Bankası sınırı aştı
Maden faciasına 3 gözaltı daha!
Maden faciasına 3 gözaltı daha!
Eşinin birlikte yaşadığı genci öldürdü!
Eşinin birlikte yaşadığı genci öldürdü!
Halka İmralı'yla görüşülsün mü diye soruldu
Halka İmralı'yla görüşülsün mü diye soruldu
Şehit sahnesi ekran başına kilitledi
Şehit sahnesi ekran başına kilitledi
AK Parti PKK'nın imajını düzeltiyor!
AK Parti PKK'nın imajını düzeltiyor!
CHP'li Koç iddialara güldü geçti ama
CHP'li Koç iddialara güldü geçti ama
Bu fotoğraf ilk kez ortaya çıktı!
Bu fotoğraf ilk kez ortaya çıktı!
Kar yağdı, vali twitter'da coştu
Kar yağdı, vali twitter'da coştu