BIST 1.548
DOLAR 7,64
EURO 9,09
ALTIN 417,51
HABER /  POLİTİKA

AK Parti'den belediye başkanlarına 'hijyen' genelgesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, partisinin belediye başkanlarına gönderdiği genelgede, koronavirüs ile mücadelenin aksamaması adına, tıbbi atık kutularının hızlıca hizmete sunulmasını istedi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, belediye başkanlarına gönderdiği genelgede, koronavirüsle ile ulusal mücadelenin içinde olunduğunu kaydetti.

Pek çok Avrupa ülkesinin sağlık sektörünün iflas ettiğini, tıbbi malzeme eksiliği yüzünden ülkelerin birbirlerinin kargolarına el koyduğunu belirten Özhaseki, "Hal böyleyken son 20 yılda yaptığı yatırımlarla Türkiye; dünyanın en güçlü sağlık altyapısına sahiptir" dedi. 

'Tıbbi atık kutular hızlı şekilde hizmete sunulsun'
Devletin, bu süreçte salgın ile mücadele noktasında zamanında adımlar attığını vurgulayan Özhaseki, genelgede şunları kaydetti: 

"Dünyada maske savaşları yaşanırken Türkiye Cumhuriyeti maskeleri ücretsiz olarak vatandaşlarının kapısına kadar ulaştırmaktadır. Nihayetinde maskeler kullanıldıktan sonra tıbbi atık mahiyetindedir. Bu çerçevede gelişigüzel doğaya ve çöplere atılan maskeler hem çevreyi hem doğayı hem de halk sağlığını tehdit etmektedir. Bu noktada, Covid-19 ile mücadele sırasında yaptığı çalışmalarla herkesin takdirini kazanan AK Belediyelerimizden beklentimiz; maskelerin güvenli bir şekilde atılacağı tıbbi atık kutularının ivedi bir şekilde şehirlerimizde yerini almasıdır. Covid-19 ile mücadelenin aksamaması adına tıbbi atık kutularının hızlı bir şekilde hizmete sunulması, bunların güvenlik şartlarını sağlayan personel tarafından sıklıkla toplanması ve akabinde uygun bir şekilde bertaraf edilmesi elzemdir. Bu noktada gereğinin yapılmasını bilgilerinize rica ediyorum."

ÖNCEKİ HABERLER
Maske başvurusu sayfası giriş e devlet ücretsiz maske alma
Samsun'da 96 yaşında korona virüsü yendi
Koronavirüs sonrası ülkemizdeki otomobil satışları çok ciddi azaldı
Eldiven ve maskeler için yeni karar! Bakan Murat Kurum açıkladı
Evde kalan gençler 'webmaster'lığa yöneldi
Avrupa Araştırma Merkezi Başkanı AB için hayal kırıklığı deyip görevinden istifa etti
Koronavirüs hastaları yurda yerleştiriliyor! Tedavi yurtta devam edecek
Vali Yerlikaya'dan koronavirüs açıklaması: İstanbul pilot bölge seçildi
Cevdet Balıkçı son hali nasıl Yeşilçam oyuncusu filmleri neler?
Sokakta yakalanınca polise "60'ı az geçtim" dedi bakın kaç yaşında çıktı
Yorumlar