BIST 8.039
DOLAR 27,14
EURO 28,93
ALTIN 1.680,29
HABER /  POLİTİKA

AK Parti'de başka istifalar olabilir!

İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün istifası yenilerini de beraberinde getirebilir.

Abone ol

Ankara, İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün istifasını tartışıyor! AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, başka istifaların da olabileceği yorumunda bulunurken muhalefet milletvekilleri istifayla ilgili değenlendirmelerde bulundu. İşte Şükür'ün istifasının ardından Meclis koridorlarında konuşulanlar;

Ak Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün partiden istifasıyla ilgili AK Parti' içerisinden ilk tepki Mehmet Metiner'den geldi. "Allah yolunu açık etsin" diyen Metiner, "Sayın başbakanın kendisine gösterdiği olağanüstü değeri hiçe sayıyor. Kimseye göstermediği değeri ona gösterdi. Bari bu değerin hatırına susmayı tercih etsin" dedi.
 
BBC: BAŞKA İSTİFALAR OLABİLİR
 
Öte yandan BBC Türkçe'nin konuyla ilgili haberinde; Mehmet Metiner'in, "Bu istifaları başka istifalar izleyebilir mi" yönündeki soru üzerine, "Olabilir, başka arkadaşlar da istifa edebilirler. Bunu temenni etmeyiz. Ama bu Hakan Şükür üzerinden Hizmet hareketinin karşı karşıya geldiği anlamına gelmez" yanıtını verdiği ifade edildi. 

CHP'DEN TRT'Lİ AÇIKLAMA
 
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ise, Hakan Şükür'ün partisinden istifası konusunda, "parti yerine televizyon yorumculuğundan istifa etse daha iyi ederdi" dedi. 
İnce, Hürriyet'in sorusu üzerine, Şükür'ün TV'de ücret karşılığı yorumculuk yaptığını hatırlatarak, "ben daha önce Balgat'ta bir lisede fizik derslerine girmek için TBMM'ye başvurdum. Ücret de talep etmeyeceğimi açıkladım. Ama bana milletvekili derse giremez diye izin vermediler. Hakan Şükür'ün ise televizyonlarda ücret karşılığı yorum yapmasına izin verdiler. Ben hayır işi yapacaktım, o kendine kazanıyor. Bence asıl önemli olan nokta bu. Partisinden istifa edeceğine, televizyon yorumculuğundan istifa etse daha hayırlı bir iş yapmış olurdu. Millete daha iyi hizmet ederdi."
 
"TAVRINI ORTAYA KOYMUŞ"
 
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Hakan Şükür'ün AK Parti'den istifası konusunda "Bizim bir değerlendirmemiz olmaz" dedi. Şükür'ün, istifa açıklamasına atıfta bulunan Vural, "saten kendisi de açıklamasında tavrını ortaya koymuştur" diye konuştu. Vural, "siyasi partilerden birinden bir istifa olmuş. Bizim bu konuda bir değerlendirmemiz olmaz" dedi. 
 
BDP’Lİ KAPLAN:  ‘TAKDİR HAKKINI KULLANMIŞ’
 
BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Hakan Şükür'ün takdir hakkını kullanarak istifa ettiğini belirterek, "Yorum yapamam. İstifa kişisel bir karardır. Uzun süredir yaşanan gerilimden rahatsız olmuş, istifa etmiş. Kendi kararıdır" demekle yetindi.
 
İDRİS BAL: TEBRİK EDİYORUM
 
Geçtiğimiz günlerde AK Parti'den istifa eden Kütahya Milletvekili İdris Bal da twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Hakan Şükür kardeşimin açıklamasını ve istifasını tebrik ediyorum" dedi.