BIST 9.097
DOLAR 31,38
EURO 34,05
ALTIN 2.100,98
HABER /  DÜNYA

Böyle protesto görülmedi

Batman’da yaşanan elektrik kesintileri protesto eden mahalleli, trafo panosunu ateşe verdi.<br/>Çamlıca Mahallesi Hoşgörü Caddesi’nde yaklaş...

Abone ol

Batman’da yaşanan elektrik kesintileri protesto eden mahalleli, trafo panosunu ateşe verdi.
Çamlıca Mahallesi Hoşgörü Caddesi’nde yaklaşık bir aydır aralıklarla elektriklerinin kesildiğini iddia eden mahalle sakinleri, yetkililere sorunlarını söylediklerini ama bir türlü sonuç alamadıklarını kaydetti. Mahalleye elektrik veren trafosunun sürekli şalterinin attığını ve kendilerinin şalterleri kaldırdıklarını aktaran mahalle sakinleri, "Defalarca trafonun yapılması için yetkililere söyledik ama kimse söylediklerimize kulak asmayınca mahalleli gençlerimiz trafoyu ateşe verdiler" dedi.

“KESİNTİLER ARIZALARDAN KAYNAKLIDIR”
Yaşanan elektrik kesintilerinin arızalardan kaynaklandığını ifade eden DEDAŞ arıza servisi yetkilileri, il genelinde ara ara yaşanan elektrik kesintilerinin kasıtlı olmadığı yaşanan arızalardan kaynaklı olduğunu ve ildeki tüm arıza ekiplerinin aralıksız çalıştığını ifade ederek, “Trafoda yaşanan yangın olayı ile ilgilide en kısa zamanda onarımın işlemlerine başlanacaktır” dedi.