BIST 1.560
DOLAR 7,45
EURO 9,06
ALTIN 443,76
HABER /  SEÇİM

AK Parti ile MHP arasında seçim TIR'ı gerginliği

İZMİR Buca'da park halindeki MHP seçim TIR'ı nedeniyle AK Partililer ile MHP'liler arasında gerginliğe neden oldu.

Abone ol

MHP Buca İlçe Başkanlığı'nın, seçim çalışması için Çevik Bir Meydanı'na park ettiği TIR, Ak Parti ile krize neden oldu.

AK Parti'nin, TIR'ı seçim kuruluna şikayet ettiğini ve bürokratlara baskı yapıldığını söyleyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Her yerde varsınız maşallah. Bir zorbalıkla karşı karşıyayız" dedi.

MHP Buca İlçe başkanlığı, üzerinde Genel Başkan Devlet Bahçeli ile milletvekili adaylarından Senem Kılıç'ın fotoğraflarının bulunduğu TIR'ı, seçim çalışması için Çevik Bir Meydanı'na park etti. TIR'ın burada bulunmasına itiraz eden Ak Parti üyeleri de, önce seçim kuruluna itiraz etti, ardından da kaymakamlıktan TIR'ın kaldırılmasını talep etti. Ak Parti üyeleri, son olarak ise, bir başka seçim aracını, aynı meydana getirdi. MHP ile Ak Parti arasında krize neden olan olay, ilçe yöneticilerinin kaymakamlıktan yasal izin aldıklarını gösteren belgeyi sunmaları üzerine sona erdi.

VURAL DA MEYDANA GELDİ

Yaşanan kriz üzerine MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural da, bilgi almak üzere Çevik Bir Meydanı'na geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Vural, ilçe başkanıyla aldıkları izni gösterdi. Yaşananlara tepki gösteren Vural, "Bizim seçimlerde kıt kaynaklarımız var, öyle havuzumuz yok. Bu kaynakları idareli kullanmak lazım. Seçim bürosu açmak maliyetli. Buca'da da salı gününe kadar park için izin almışlar. Kaymakamdan izin alınmış. AKP şikayetlere başlamış. Seçim kurulu, son 10 günde devreye girer. Bundan sonra kendileri LED sistemli TIR getiriyorlar. Her yerde baskı, yıldırma, sindirme. Sadece MHP'den korkuyorlar. Mersin'de, milletvekilinin önü kesiliyor. Koray Aydın'ın, Trabzon meydanında seçim otobüsü var. Zabıtalar, emniyet gelip kaldırmaya çalışıyor. Bundan önce AKP'nin vardı. Hiçbir hakları yok" dedi.

İzmir'e yaşananların yakışmadığını da anlatan Vural, "İzmir'de bunlara ne gerek var ya. İzin alınmış ona baskı yapmak, bürokrata baskı yapmak, burası zorbalık rejimi değil ya. Bir zorbalıkla karşı karşıyayız. Eğer bir dertleri varsa, ilçe başkanlarına söyler. Bu TIR, kimi rahatsız edecek ya. Bundan niye rahatsız oluyorsunuz. Her yerde varsınız maşallah MHP'den ürküyorlar" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Kamalak'tan Cizre'de terör mesajı
Mutlu Kaya'dan Sibel Can'a veryansın!
Davutoğlu'ndan CHP liderine sert yanıt
Bakan hain planı deşifre etti: Ölü sayısı artsın diye...
Emniyetten güzel haber geldi! Acil pasaport...
Abdullah Öcalan Hakan Fidan'ın yakın koruması oldu
ABD'den Türkiye'deki vatandaşlarına kritik uyarı!
Memduh Ün ve Fatma Girik'in ilk fotoğrafı ortaya çıktı
Mehmet Şimşek: AK Parti çözüm sürecini başlatmasaydı...
Mehmet Ali Şahin'den istikrar mesajı
Yorumlar