BIST 1.314
DOLAR 7,88
EURO 9,34
ALTIN 478,60
HABER /  POLİTİKA

Ahmet Davutoğlu partisini ne zaman kuruyor kadroda kimler var?

Siyaset arenasında gündem yoğun. Seçim telaşı ile birlikte eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partiye ilişkin söylentiler ise artmaya devam ediyor. Davutoğlu'nun yeni partisi ile ilgili açıklama yapacağı öğrenildi.

Abone ol

31 Mart yerel seçimler bir yana gündemin bir diğer merakla beklenen olayı ise 11. Cumburbaşkanı Adbullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı iddia edilen yeni parti.

Kulilslere yansıyan bilgilere göre Ahmet Davutoğlu, 31 Mart’tan sonra yeni partiyle ilgili bir açıklama yapacak. Partinin ise Eylül ayında kurulacağı öğrenildi.

Davutoğlu'nun bu girişimi akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde miting meydanlarındaki bir sözünü getirdi. Erdoğan mitingde şu ifadeleri kullanmıştı:  “Anlaşılan o ki, AK Parti çatısını beğenmeyip kendilerine başka mecra arayanlar var. Beraber yola çıktığımız insanlar şimdi bizim trenden inip başka trene biniyor”

Erdoğan işaret etmişti
Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği ismin ise eski Başbakan Ahmet Davutoğlu olduğu söyleniyor. Davutoğlu'nun yeni parti çalışması yaptığı ve 31 Mart'tan sonra bir deklarasyon ile açıklayacağı ifade ediliyor.

Partide kimler var?
Bu kapsamda Davutoğlu'nun, “AK Parti ister yüzde 35, ister yüzde 55 oy alsın biz yola çıkıyoruz” dediği iddia edildi. Abdullah Gül'ün parti kurucusu olmayacağı, AK Parti'li eski bakanlar Ali Babacan, Mehmet Şimşek ve Nihat Ergün gibi isimlerin ise bu hareketin içinde yer alacağı öğrenildi.

Hangi vekiller ile  temasta?
Yeni Parti hareketinin, AK Parti'den de 10 milletvekili ile dirsek temasında olduğu da bildirildi. AK Parti'li eski bakan, milletvekillerinin yönetici kadrosunda yer alacağı yeni parti, mayıs ayında yayınlanacak bir deklarasyon ile kamuoyuna duyurulacak. Açıklamada, Türkiye'nin ekonomi, dış politika, eğitim, kültür ve hukuk alanında ‘çıkmaza' girdiği vurgulanacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Aytaç Arman eşleri kim kaç kere evlendi ilk eşi kimdir?
Aytaç Arman kaç yaşında neden öldü kanser mi eşleri kimdir?
Apple Watch kullanıcılarına müjdeli haber
Hindistan ve Pakistan arasında büyük gerilim! Karşılık vereceğiz
Ordu'da feci kaza! Ölü ve yaralılar var
Masterchef Uğur'un küfürleri neler twitter'daki Aziz Yıldırım yazısı
Yorumlar 14 yorum