BIST 1.443
DOLAR 8,56
EURO 10,38
ALTIN 510,59
HABER /  EKONOMİ

BDDK Türkiye Emlak Katılım Bankası'na onay verdi

Türkiye Emlak Katılım Bankası, BDDK'nın yaptığı değerlendirme neticesinde onay aldı ve faaliyet izni Resmi Gazete'de yayımlandı. Bankanın yakın zamanda şubeleşmeye başlayacağı belirtiliyor.

Abone ol

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın kuruluşuna onay verdi. Türkiye'de katılım bankası olarak hayata geçecek olan Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş.'nin yakın zamanda şubeleşmeye başlaması bekleniyor.

Bakan Murat Kurum açıklamıştı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Emlak Bankası ile sektöre ve gayrimenkul ile alakalı işlere destek olmak adına ithal malların burada üretilmesini sağlamak adına hızlı bir kuruluş süreci işletiyoruz." demişti. Böylece gayrimenkul sektörüne Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın destek olması bekleniyor.

Resmi Gazete'de yer alan karar şöyle:

Kurulun 26.02.2019 tarihli toplantısında, 26.02.2019 tarih ve 43890421-101.01.01-E.3768 sayılı yazı ve ekleri incelenmiştir.

5411 sayılı Bankacılık Kanununun 10 uncu maddesi ile Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin 7'nci maddesi kapsamında yapılan değerlendirme neticesinde, Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş.’ye faaliyet izni verilmesine karar verilmiştir.

ÖNCEKİ HABERLER
Mehmet Özhaseki'den yeni parti iddiasına dair açıklama
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Ankara'da çöp konteynerında bebek cesedi bulundu
Beylikdüzü'nde trafik kazası: 1'i ağır, 3 yaralı
Hocalı Katliamı 27. yılında New York'ta protesto edildi
Bipolar bozukluğuna sahip kişilere 'bahar' uyarısı
PlayStation 5'ten müjdeli haber! Ne zaman satışa çıkacak
Vialli'ye 'Futbolun Güzeli' ödülü verildi
Kolon kanserinden korunmak için bunları tüketin
Qualcomm PC'ler için geliştirdi: 8CX 5G
Yorumlar