BIST 1.411
DOLAR 8,71
EURO 10,39
ALTIN 496,99
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Mehmet Özhaseki'den yeni parti iddiasına dair açıklama

AK Parti ve MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, projelerini çocuk köyü projesinin kendisini heyecanlandırdığını belirterek “Bütün şehirler bu projeyi kopya edecek” dedi. Özhaseki ayrıca bir dönem partisinde görev yapmış isimlerin yeni parti kuracağına iddiasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Abone ol

AK Parti ve MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, adaylık sürecini ve projelerini Habertürk TV’de Veyis Ateş’e anlattı. 

Yeni parti iddiaları

Özhaseki, eski AK Partili önemli isimlerinin yeni parti kuracağı iddiaları ile ilgili olarak “Son derece yanlış bulurum. Nihayetinde biz bir ekibiz. Ara ara yol arkadaşlığımızda belki yanlış anlaşılmalar ya da zaman içinde farklı düşüncelerimiz olabilir. Baş olma sevdası… Üzülerek bunu birçok insanda görüyorum. İktidar olarak kazanımları göz önüne getirin. Önceki hükümetlerden başarılı mıyız, evet. 16 yıllık AK Parti iktidarı eski iktidarlara göre başarılı. Vesayet rejimi diye lanet bir ortam vardı değil mi? Öyle bir tehlike kaldı mı? İnançlarımız üzerinde baskı vardı. Recep Tayyip Erdoğan başardı bunu çözmeyi. Bu işi aklından geçiren varsa bir kez daha sakince düşünüp nefislerine uymamalarını tavsiye ederim” diye konuştu.

Yarısı gönül almak

Kayseri’de 5 dönem belediye başkanlığı yapmasının sırrının sorulması üzerine Özhaseki, “Belediye başkanlığının yarısı çalışmaksa yarısı gönül almaktır. Yüzde 30’larla seçilmiştim. İkinci seçimde yüzde 40 oldu, yüzde 70’lere çıktı. Sokaklarda ‘Hakkınızı helal edin. Şu partiliyiz ama bu kadar hizmet karşılığında size oy vermemek acı’ diyorlardı. İşi sevmek, işin en anahtar sözcüğüdür” dedi.

Aileye belediye yasak

Bir soru üzerine, ailesinin belediye ile ilişkilerini anlatan Özhaseki, “Ailem belediyeye hiç gelmezdi. Tören ve temsil varsa hanım gelir. Olmamız gereken yerde beraber oluruz. Ancak özellikle çocukların, kardeşlerin ya da çevrenin belediye başkanlığına geldiğinde dedikodusu hiç bitmez. Ondan dolayı biz titizlendik. Çocuklarım senelerce dışarıda isimlerini sakladılar. Trafik cezası yerken bile yüzlerini saklarlar ki cezadan vazgeçmesinler diye” ifadelerini kullandı.

Hanıma söylemedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara Büyükşehir adaylığını kendisine söyleyince şaşkınlıkla karşıladığını kaydeden Özhaseki, “Sayın Cumhurbaşkanımıza ‘Fikrimi mi soruyorsunuz yoksa bu bir emir mi’ dedim. ‘Emir’ dedi. ‘Ankara’yı sen toparlarsın, ben düşündüm kararımı verdim’ dedi. Oylama yapmıştı zaten Sayın Cumhurbaşkanımız. Ankara’da benim, İstanbul’da Binali Bey’in ismi çıktı oybirliğiyle. O zaman Sayın Cumhurbaşkanımız söyleyince sessizce çalıştım. Hanıma bile bir müddet söylemedim, kesin açıklanana kadar” diye konuştu.

İşini bilen yönetmeli

“Seçmen niye size oy vermeli” diye sorulması durumunda vereceği yanıtı anlatan Özhaseki, “Ankara başkent. Türkiye’nin gurur kenti. Burayı yönetecek insanın belediyeciliği ve şehirciliği bilmesi lazım. Ve Ankara’yı başkentler arasındaki rekabette en ileriye taşıyacak olgunlukta olması lazım. İşini bilmeyen insanların işbaşına geçmesi Ankara için kötülük olur” ifadelerini kullandı.

11 başlık belirledik

Belediyecilikte bazı kuralların olduğunu ve 30 kişilik bir ekiple çalıştıklarını kaydeden Özhaseki, yaptıkları anketle vatandaşa beklentilerini ve şikayetlerini sorduklarını anlattı ve şöyle devam etti: “Taleplere göre işi bilen mimar, mühendis, şehir plancıları, çocuk psikologları, ticaret erbabı grupla 11 ara başlık belirledik. En büyük sorun elbette trafik. Bir başlık  da millet bahçeleri” dedi.

Yeşil alan artmalı

Trafiğin Ankara için de bir sorun olduğunu ancak insanların daha çok sosyal projeler beklediğini belirten Özhaseki, “Yeşil alan çokça yapılmış, sağ olsun Melih Başkan yapmış ama bunların artırılması gerekiyor. Millet bahçeleri Sayın Cumhurbaşkanımızın üzerinde durduğu konu. Bunlara çalıştık. Gençler için ne yapabiliriz, kadınlar için ne yapabiliriz? 21 yıllık belediye başkanlığı, bakanlık süremde kendini yenileyen ve dünyayı takip eden bir insanım. İlçe detaylarına girdiğimizde binden fazla projeyi yazdık” diye konuştu.

Çocuk köyü projesi

Kendisini en çok heyecanlandıran projenin “Çocukköy” olduğunu belirterek, “Çocukluğumuz hep sokaklarda geçti. Arkadaşlığı paylaşmayı orada gördük. Kavgayı da orada gördük. Ama çocukları şimdi kimse sokağa salmıyor. O oyunlar içinde çocuğumuz kaybolup gidiyor. Çocuk köyü çocukları geleceğe hazırlayacağımız bir köy olacak. 100’e yakın etkinlik var. Bir taraftan oyunlar oynayacak, bir taraftan hayata hazırlanacak. Bir tek Kanada’da var bu proje. Bunu geliştirdik burada. Bütün şehirler bu projeyi kopya edecek. Bu beni heyecanlandırıyor” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Ankara'da çöp konteynerında bebek cesedi bulundu
Ankara'da çöp konteynerında bebek cesedi bulundu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan doğum günü için videolu teşekkür
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan doğum günü için videolu teşekkür
Hocalı Katliamı 27. yılında New York'ta protesto edildi
Hocalı Katliamı 27. yılında New York'ta protesto edildi
Galatasaray, kupada yarı final peşinde
Galatasaray, kupada yarı final peşinde
PlayStation 5'ten müjdeli haber! Ne zaman satışa çıkacak
PlayStation 5'ten müjdeli haber! Ne zaman satışa çıkacak
Vialli'ye 'Futbolun Güzeli' ödülü verildi
Vialli'ye 'Futbolun Güzeli' ödülü verildi
Kolon kanserinden korunmak için bunları tüketin
Kolon kanserinden korunmak için bunları tüketin
Qualcomm PC'ler için geliştirdi: 8CX 5G
Qualcomm PC'ler için geliştirdi: 8CX 5G
Bursaspor’dan 245 maç sonra ilk!
Bursaspor’dan 245 maç sonra ilk!
Yorumlar 2 yorum