BIST 1.408
DOLAR 8,09
EURO 9,69
ALTIN 458,54
HABER /  POLİTİKA

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den idam açıklaması

Anadolu Ajansı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kadına yönelik şiddetle ilgili yaptığı açıklamada ''Meclis açıldığında bu şiddeti önleyici ne gibi ilave tedbirler gerekiyorsa hepimiz üzerimize düşeni elbette yaparız." dedi.

Abone ol

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi" tanıtım etkinliğine katıldı.

Abdulhamit Gül, kadına yönelik şiddetin son zamanlarda artmasının ardından idam tartışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kadına yönelik şiddet ve cinayet gerçekten insanlık dışı. Bu tür hadiseleri görmek insanın insanlığından utandığı bir tablo. Bu konuda hem idari hem yargı mercileri böyle kişilerin hak ettiği cezayı vermektedir. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konuda tutumu açıktır. Eğer parlemento bu değişikliği yaparsa sayın Cumhurbaşkanı ne yapacağını söylemiştir." dedi.

Erdoğan ne demişti?

''Adalet Bakanıma da söyledim; yani bir defa hukuk içerisinde ne yapılıyorsa önce bunu yapacaksınız dedim. İkincisi, bizim bir şey daha yapmamız lazım. Tabi benim partimdekiler de dahil burada benim gönlüm açık ve net söylüyorum idamdan yanadır. Bir kadını bıçaklayarak öldürüyorsun hem de yavrusunun gözleri önünde. O yavru 'anne ölme' diyor. Kan revan içinde kadıncağız. Ondan sonra çıkıyor bazıları da insan hakları mücadelesi veriyor. 'Bu nasıl böyle istenir, Avrupa'da bu yok.' Avrupa'da olmazsa olmaz mı? Avrupa'da bu yok diye biz doğrudan, haktan sapacak mıyız? ABD'nin çeşitli eyaletlerinde var. Dünyanın değişik ülkelerinde var. Demek ki oluyor. Can bu kadar basit mi? 'Efendim işte insan hakları bilmem nesi bunu kabullenmez' diyorlar. Kabullenmeyebilir.''

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da 30 Ağustos'ta toplu ulaşım ücretsiz!
Fenerbahçe'de büyük temizlik! 18 futbolcuyla yollar ayrıldı
Luiz Gustavo transferi için Fenerbahçelileri üzecek açıklama
Cenk Tosun asist yaptı Everton turladı
Galatasaray, Kayseri deplasmanında siftah peşinde
Kemal Kılıçdaroğlu HDP'li başkanlar konusunda geri vites yaptı!
Süper Lig'de 3. haftanın perdesi açılıyor
Abdurrahman Dilipak'ın '30 Ağustos' sözleri çok konuşulacak! İşte o yazısı
12 imamlar orucu nasıl tutulur neler yapılmaz?
UEFA Avrupa Ligi'nde gruplar belli oluyor
Yorumlar 2 yorum