BIST 1.105
DOLAR 7,68
EURO 9,00
ALTIN 466,24
HABER /  POLİTİKA

Abdullah Gül'den Necmettin Erbakan mesajı! Erdoğan'la aynı anda paylaştı

Parti kuracağı iddiasıyla gündemden düşmeyen ve bir açıklama yapması beklenen Abdullah Gül sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Erbakan mesajı paylaştı.Gül ve Erdoğan'ın aynı anda mesaj paylaşması dikkat çekti.

Abone ol

Bugün, Milli Görüş hareketinin lideri 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 8. yıl dönümü. Necmettin Erbakan'ın ölüm yıl dönümünde sosyal medyada atılan binlerce mesajla anıldı.

Parti kuracağı iddia edilen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 8. yılında, Twitter hesabından videolu mesaj yayınladı. Yeni parti iddilarıyla sürekli konuşulan ve iddialar karşısında sessiz kalmayı tercih eden Gül sosyal medyadan Erbakan mesajı vermeyi ihmal etmedi. Gül'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aynı anda mesaj yayınlaması da dikkat çekti. Gül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Erbakan Türk siyaset tarihinn en önemli şahsiyetlerinden olmuştur

"Değerli Hocamız Necmettin Erbakan'ı vefatının 8. yıl dönümünde rahmetle ve sevgiyle anıyorum. Bir ağır ceza hakiminin oğlu olarak dünyaya gelen, Türkiye'nin ve Almanya'nın en iyi üniversitelerinde eğitimini tamamlayan Erbakan; ahlakı, görgüsü ve bilgisiyle Türk ilim, siyaset ve devlet hayatının en önemli şahsiyetlerinden birisi olmuştur.

Türkiye'nin kalkınması için büyük hizmetler yaptı

Necmettin Erbakan, fikirleriyle Türk siyasetinde çığır açmış, aksiyoner kişiliğiyle; kurduğu siyasi partilerde ve başında olduğu hükümetlerde Türk halkının refahı, özgürlüğü; Türkiye'nin kalkınması ve bağımsızlığı için çok büyük hizmetler yapmıştır.

İslam dünyası için ilham kaynağı oldu

Necmettin Erbakan, Türk siyasetine önemli siyasetçiler, devlet adamları yetiştirmiş; fikirleri ve düşünceleriyle sadece Türkiye için değil, bütün İslam dünyası için ilham kaynağı olmaya devam edecektir. Ruhu şad olsun."

ÖNCEKİ HABERLER
Venezuela'ya BM'den şok diplomatlar terk etti
15 bin polis alımı ne zaman yapılacak-başvuru tarihi Bakan Soylu açıkladı
Ufka Yolculuk sonucu açıklanıyor TC ile sonuç sorgulama
Gelinim Mutfakta kim kazandı işte 27 Şubat gün birincisi ve sonuncusu
Batman'da bir ilk CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ağırlandı
Mardin'de terör operasyonu! Gözaltına alınanlar var
Yorumlar