BIST 11.139
DOLAR 33,06
EURO 36,06
ALTIN 2.620,01
HABER /  POLİTİKA

Abdullah Gül pusuya yattı Hasan Öztürk'ten olay yazı

Abdullah Gül 31 Mart yerel seçimleri öncesi tartışmaların merkezinde. Gül'ün seçimden çıkacak sonuçlara göre parti kuracağı iddia ediliyor. Yeni Şafak yazarı Hasan Öztürk, bugünkü köşesinde Gül'ü pusuda bekleyerek siyaset yapmakla eleştirdi.

Abone ol

Siyaset kulisleri yine çok hareketlendi, 31 mart yerel seçimleri sonuçları dengeleri değiştirecek gibi görünüyor. Hürriyet'ten Mehmet Soysal, dünkü yazısında yeni bir siyasi oluşumun hazırlığının yapıldığını yazdı.

SİNSİCE DAVRANIYORLAR
Yeni Şafak gazetesi yazarı Öztürk, yeni parti iddialarını bugünkü yazısında değerlendirdi. Yeni parti kurulmasına karşı olmadığını yineleyen Öztürk, itirazını "Nedense açıktan siyaset yapmayı değil, “Pusuda beklemeyi” tercih ediyor olmaları. Sinsice davranıyor olmaları. İşte itirazımız bunadır. Yani pusuda bekleyerek siyaset yapma biçiminedir." ifadeleriyle dile getirdi. 

ORTAK ÖZELLİKLERİ TERK EDENLER YA DA TERK EDİLENLER
Öztürk, “yeni” bir dava etrafından toplanarak iktidar olma hayali kuranların ortak özelliğinin “Ya terk edenler ya da terk edilenler” olduğuna dikkat çekti. Kendisinin daha önce AK Parti içinde 1 değil 2 parti kurmaya hazırlananların olduğunu yazdığını hatırlatan Öztürk, şöyle devam etti:

"ARKADAŞLARIM" DEDİKLERİNİZİN TÖKEZLEMESİNİ BEKLEYECEKSİNİZ
"Hem bir siyasi hareketin içinde yer alacaksınız, hem de o siyasi hareketin “yenilgisi” için var gücünüzle çalışacaksınız…. Nihayetinde o yenilgi üzerinden siyaset üreteceksiniz.

İşte bu olmaz! 24 Haziran seçim sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun gönlündeki “çatı aday” olacaksınız sonra süreç akamete uğrayınca sessizce çekilip “arkadaşlarım” dediklerinizin tökezlemesini bekleyeceksiniz.

Ya da 24 Haziran sürecinde partinizde hiçbir görev almayacaksınız, sonra bütün “birikim”inizi “yeni parti” için ortaya koyacaksınız.

Milat olarak da 1 Nisan’ı belirleyeceksiniz. Beklerken de etki alanınızdakiler üzerinden “tek adamlık”, “karamsarlık”, “kötücül psikoloji” filan pompalayacaksınız!"

Hasan Öztürk'ün yazısının tamamı