BIST 118.399
DOLAR 6,86
EURO 7,78
ALTIN 396,84
HABER /  POLİTİKA

Abdulhamit Gül'den darbecilere selam duran yargı çıkışı!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, darbecilere selam duran bir yargıdan, FETÖ'cüleri yargılayan bir yargıya kavuşmanın önemli bir gelişme olduğunu belirterek, "Türk yargısı rüştünü ispat etmiştir, kendi gelişimini daha da ileriye götürecek şekilde yoluna devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Abone ol

Adalet Bakanı Gül, Ankara Hakimevi'nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Demokrasi Zaferi, Türk Yargısı Demokrasinin Yanında' programına katıldı.

Konuşmasında 15 Temmuz 2016'da ülkenin istiklaline ve istikbaline bir saldırı girişimi gerçekleştirildiğini hatırlatan Gül, "Türk yargısı, adliye koridorlarında cuntacılara, darbecilere karşı gereken cezanın verilmesi için talimatlar vermiştir, demokrasi nöbetini adliye koridorlarında o gece başlatmıştır. Bundan dolayı da Türk yargısına milletimiz adına şükran borçluyuz" ifadesini kullandı.

"Delil üreterek değil, delilden sanığa giderek..."

Yargının demokrasi nöbetini büyük bir özveriyle sürdürmeye devam ettiğini aktaran Gül, şunları söyledi:

"Bunu yaparken onların yaptığı gibi delil üreterek değil, delilden sanığa giderek ve adalet hukuk çerçevesinde yargılamalarını yapmaktadırlar. Çünkü bizim farkımız da esasen budur. Aliya İzzetbegoviç'in dediği gibi 'biz onlara benzersek işte o zaman asıl kaybetmiş oluruz' bizim hukuk sınırımız bizim adalet sınırımız anayasa çerçevesi işte Türk yargısının sınırlarıdır ve buna göre hak eden hak ettiği cezayı almaktadır."

"Türk yargısı rüştünü ispat etmiştir"

Gül, darbecilere selam duran bir yargıdan, hain FETÖ'cüleri yargılayan bir yargıya kavuşmanın çok önemli bir gelişme olduğunu vurgulayarak, "Bunu çekemeyenleri, Türk yargısına iftira atanları, Türk yargısını töhmet altında bırakanları da buradan şiddetli bir dille kınıyoruz. Türk yargısı rüştünü ispat etmiştir, kendi gelişimini daha da ileriye götürecek şekilde yoluna devam etmektedir" diye konuştu.

"Türk demokrasisi iyi bir sınav vermiştir"

FETÖ'nün takiye üzerine kurulduğunu ve kendisini çok iyi kamufle ettiğini aktaran Gül, "O gece bütün siyasi partiler görüşü ne olursa olsun demokrasiye sahip çıkmıştır. Türk demokrasisi iyi bir sınav vermiştir. Genciyle, yaşlısıyla ve ideolojik duruşu ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti paydasında herkes bir araya gelmiştir" dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Meclis'teki 15 Temmuz oturumunda gergin dakikalar! FETÖ sözleri damga vurdu Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
BB Erzurumspor'dan gurbetçi transferi!
Avrupa Birliği'nin uydu navigasyon sistemi Galileo bozuldu
Trabzonspor'da Futbol Şube Sorumlusu Haluk Şahin istifa etti
UEFA'dan Betül Nur Yılmaz'a görev
Cumhurbaşkanlığından 15 Temmuz için anlamlı kamu spotu
Galataport nerede İstanbul'un hangi ilçesinde? Galataport neresi?
Yorumlar 1 yorum