BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

Abdulhamit Gül'den ABD'ye sert tepki: Bizim için yok hükmündedir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''ABD Temsilciler Meclisinde dün çıkan karar bizim için yok hükmündedir. Soykırımdan bahsedenler önce dönüp kendi tarihlerine baksınlar'' dedi.

Abone ol

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD Temsilciler Meclisinin sözde "Ermeni soykırımı" tasarısını kabul etmesine ilişkin konuştu.

''Milletimiz için yok hükmündedir''
ABD'ye tepki gösteren Gül, “ABD Temsilciler Meclisinden çıkan karar beyhude bir girişimdir. Bizim için, milletimiz için yok hükmündedir. Yargının tek ideolojisi adalettir. Yeni bir insan hakları eylem planı hazırlıyoruz. Önümüzde çalışmalarına başladığımız bir çalışma alanı da avukatların bürolarında duruşmalara katılabilmesidir. Yapacağımız çalışmayla duruşma salonuyla entegre edilecek bir sistemle hakim, tanımlı avukatı duruşmaya bizzat gelmeksizin duruşmayı icra edeceği bir sisteme geçeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bu kararın tarihi ve hukuki dayanağı bulunmadığı vurgulanmıştı
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ABD Temsilciler Meclisince kabul edilen sözde "Ermeni soykırımı" kararının reddedildiği bildirilmiş, iç politika saikleriyle alınmış olan bu kararın tarihi ve hukuki dayanağı bulunmadığı vurgulanmıştı.

David Satterfield Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı
ABD Temsilciler Meclisi'nde Türkiye aleyhine iki tasarının kabul edilmesinin ardından, ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Şiddetle kınanmıştı
Bakanlığın açıklamasında ayrıca Barış Pınarı Harekatı'yla bağlantılı olarak Türkiye'ye yönelik yaptırımlar uygulanmasını öngören yasa tasarısının ABD Temsilciler Meclisince kabul edilmesi de şiddetle kınanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Park cezasını görünce dili tutuldu bir süre konuşmayı unuttu
KYK burs sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak?
İstanbul Boğazı sis nedeniyle gemi geçişlerine kapatıldı
İstanbul'da Boğaziçi Başkanlığı kuruluyor İmamoğlu'nun da yetkisi kalkacak!
Bir çömleği 18 bin liraya sattılar
POMEM sonuçları ne zaman açıklanır 26. dönem POMEM sonuc sorgulama
Dufy'nin kurucusu Yusuf Bayat hayatını kaybetti
FETÖ operasyonu! 55 zanlıdan 35'i gözaltına alındı
Fenerbahçe'nin transfer listesinde 4 bomba isim
Yargıtay'dan emsal karar milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor
Yorumlar 12 yorum