HABER /  DÜNYA

ABD Başkanı Trump'tan DEAŞ yorumu

Anadolu Ajansı

Kentucky eyaletine hareket etmeden önce Beyaz Saray'ın bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, binlerce DEAŞ mensubunun tutukladığını belirterek, "Avrupa bu kişileri geri almalı. Eğer almazlarsa ABD'nin bu kişileri geldikleri yere gere göndermekten başka şansı kalmayacak" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Kentucky eyaletine hareket etmeden önce Beyaz Saray'ın bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

ABD'nin binlerce DEAŞ mensubunu tutukladığını belirten Trump, "Avrupa bu kişileri geri almalı. Eğer almazlarsa ABD'nin bu kişileri geldikleri yere gere göndermekten başka şansı kalmayacak" ifadesini kullandı. 

ABD'nin binlerce kilometre uzaktan bile DEAŞ ile savaştığını söyleyen Trump, bu bölgede uzun süre kalmayı düşünmediklerini ve Türkiye de dahil olmak üzere bölge ülkelerinin DEAŞ'a karşı daha çok mücadele etmesi gerektiğini belirtti.

Demokratların İsrail'den uzaklaştığını savunan Trump, "Eğer Demokratlara oy veriyorsanız, Yahudi toplumuna ve İsrail'e sadık değilsinizdir" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
BM'den İdlib'de 3 milyon sivil tehlike altında uyarısı
Bülent Arınç AK Parti'nin oy oranıyla ilgili tahminini açıkladı
Trump'ın Rusya isteğine Almanya'dan veto
Kırıkkale'de annesi bıçaklanan küçük kızın feryadı
Adana'da bir eve potasyum ferrosiyanür gönderildiği iddiası
Yüksel Ünal eşi kimdir Muhteşem Yüzyıl'ın Şeker Ağası eski hali
Yorumlar 8 yorum