HABER /  GÜNCEL

81 ilin valisi Ankara'ya çağrıldı! Bakanlıktan açıklama var

İçișleri Bakanlığınca düzenlenen ve 81 ilin valisinin katılacağı "Valiler Buluşması" yarın Ankara'da başlayacak.

İçișleri Bakanlığınca düzenlenen ve 81 il valisinin katılımıyla yarın başlayacak "Valiler Buluşması"nda "güvenlik ve asayiş", "trafik", "uyuşturucu ile mücadele", "yayla ve meralar", "112 acil çağrı merkezleri", "pasaport ve sürücü belgeleri" ile "güvenli okul" konuları ele alınacak.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığındaki toplantı, Ankara Gölbaşı Vali̇ Gali̇p Demi̇rel Vi̇layetler Evi̇'nde gerçekleşti̇ri̇lecek.

Toplantıda Bakanlığın merkez ve bağlı kuruluşlarının görev alanları, güvenlik ve asayiş, trafik, uyuşturucu ile mücadele, vatandaş buluşmaları, yayla ve meralar, 112 acil çağrı merkezleri, pasaport ve sürücü belgeleri ile güvenli okul başta olmak üzere çeşitli konular görüșülecek.

Toplantıda ayrıca, Bakanlığın yürüttüğü "Biz Anadoluyuz Projesi", "Açık Kapı Projesi", "İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES)", "e-Devlet Uygulamaları Hizmet Envanteri Yönetim Sistemi ve Süreçlerin Sadeleştirilmesi Projesi" gibi çeşitli projeler de ele alınacak.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci görev alanlarıyla ilgili 81 ilin valisine hitap edecek.

Ayrıca 81 il valisini, yarın Başbakan Binali Yıldırım Çankaya Köşkü'nde, 12 Ekim'de de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.​

ÖNCEKİ HABERLER
Müge Anlı Kaan ve Gürkan bulundu mu şoke eden gelişmeler yaşanıyor
Bahçeli ilk kez konuştu ABD'ye çok sert sözler
AK Partili başkanı 'kadın kılığına' girerek katletmiş!
PKK'lı teröristler kadın temizlik işçisine saldırdı
Barzani'ye büyük şok! Bağdat yönetimi düğmeye bastı
Recep ayı 2020 ne zaman başlıyor Diyanet 3 aylar tarihi
Yorumlar