BIST 1.540
DOLAR 7,40
EURO 9,02
ALTIN 443,36
HABER /  EKONOMİ

5 yıldızlı havalimanı ödülü almıştı! İstanbul Havalimanı dünyanın en iyi havalimanlarına aday oldu

TÜRKİYE'nin dünyaya açılan kapısı olan İstanbul Havalimanı, Travel and Leisure dergisinin düzenlediği The Top 10 International Airports (Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı) anketinde uluslararası havalimanları ile yarışıyor.

Abone ol

ABD New York merkezli, dünyaca ünlü Travel and Leisure dergisinin her yıl düzenlediği "World’s Best Awards 2021" anketinde bu yıl İstanbul Havalimanı da yer aldı. Okuyucu oylarıyla belirlenecek anket 11 Ocak 2021 Pazartesi günü başladı ve 10 Mayıs 2021’e kadar devam edecek. Sonuçlar Eylül 2021’de, derginin web sitesinde açıklanacak.

Oylama internet sitesinden yapılacak

Travel and Leisure dergisinin "World’s Best Awards 2021" kapsamında "The Top 10 International Airports" kategorisinde oy vermek için https://wba.m-rr.com/home sitesinin ziyaret edilerek ilgili adımların takip edilmesi gerekiyor. Online olarak düzenlenen ankette katılımcılar seyahat ettikleri şehirleri ve o şehirlerde bulunan havalimanlarını seçtikten sonra, değerlendirmelerini yapabiliyor. Dergi okurlarının görüşlerine göre belirlenen kategoride erişim, check-in, güvenlik, yeme-içme alanları, alışveriş ve tasarım açısından değerlendirmeler yapılıyor.

5 yıldızlı havalimanı ödülüne layık görülmüştü

Avrupa Birliği Havacılık Emniyeti Ajansı’nın (EASA) yayınladığı “Kovid-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolünü" imzalayan İstanbul Havalimanı, salgın sürecinde aldığı önlemleri tesciller şekilde Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından verilen "Havalimanı Sağlık Akreditasyonu" sertifikasını tüm dünyada alan ilk havalimanı olmayı başardı. Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından verilen 16. ACI Europe Ödülleri kapsamında, "Dijital Dönüşüm Ödülüne"de layık görülen İstanbul Havalimanı, dijital dönüşüm dalında Avrupa’nın En İyi Havalimanı unvanına almıştı. Havalimanı ayrıca Uluslararası alanda öncü havacılık kuruluşlarından Skytrax’in değerlendirmesine göre "5 Yıldızlı Havalimanı" ve "5 Yıldızlı Kovid-19 Önlemli Havalimanı" ödüllerinin de sahibi oldu ve her iki ödülü aynı anda alan dünyadaki iki havalimanından biri olmayı başarmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Süper Lig'de 19.hafta derbiye sahne oluyor
Avrupa Birliği ülkelerine giriş için ''aşı pasaportu'' şartı geliyor!
Bolu hava durumu 15 günlük kar bastırdı kaç gün sürecek?
Mesut Özil'in İstanbul'a geleceği tarih belli oldu
Eskişehir hava durumu5 günlük saatlik veri kar başladı
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan bankalara tepki: Destek değil köstek oluyorlar
2020 konut satış rakamları açıklandı
Koronavirüste tek dozda gelen mucize! J&J aşısı Covid-19 aşıları içinde bir ilk
WhatsApp'ın açıklaması güvenilir mi? Öğr. Üyesi Önder Şahinaslan konuştu
Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül: Türkiye'ye saldıracak, seçimlere müdahil olacaklar
Yorumlar