BIST 5.133
DOLAR 18,81
EURO 20,47
ALTIN 1.166,15
HABER /  SPOR

4üncü kupa Fenere gelecek

Üç kez Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kazandı. 4'üncüsü Fenerle istiyor.

Abone ol

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos, FB TV'de konuk olduğu Kamp Günlüğü programında ilginç açıklamalar yaptı.

Real Madrid formasıyla üç kez Şampiyonlar Ligi kupasını kazandığını hatırlatan Carlos, "Ancak henüz Türkiye Ligi şampiyonluğum yok ve Fenerbahçe ile de Şampiyonlar Ligi kupasını kazanmak istiyorum. Fenerbahçe gibi büyük bir kulüp, Avrupa'da söz sahibi olmalı. Bunun için mantalitemizi değiştirmemiz ve büyük kulüpte oynuyor gibi oynamamız gerekiyor" diye konuştu.

İşte Carlos'un dikkat çeken diğer sözleri: "Hiçbir zaman, ufak bir çocuğun benle fotoğraf çektirmesini, gelip forma imzalatmasını geri çevirmeyeceğim. Kimsenin herhangi bir yerde bana ilgi göstermesini reddetmeyeceğim. Bu bakımdan kendimle gurur duyuyorum. İşimle tanındım ve buna ihanet etmeyeceğim."

"Bazı insanlar vardır, televeziyondan izlersiniz ve hiçbir zaman ulaşamazsınız. Zico da benim için öyledi. 98 Dünya Kupası'nda onu tanıdım. İnanılmaz bir duyguydu. Ben onun çok büyük bir hayranıyım. Çoçukluktan başlayıp bu kadar güzel bir kariyer yapan çok az insan vardır. Her gün onunla Fenerbahçe ve idmanlar üzerine konuşuyoruz. Zamanla daha fazla birbirimizi tanıma imkanı bulacağız."

"Fransa'ya 1997'de attığım golde topun nasıl o kadar yön değiştirdiğini bilmiyorum. Tek hatırladığım topun sibobunu bana bakacak şekilde koydum. Bu golün tüm videoları var bende. Gol sonrası Barthez'in yüzünü de gördüm." "

Copa America sonrası Robinho'yu arayıp kutladım. Ülke basını biraz millilere yüklenmişti. Ama Brezilya ile şaka olmaz. Brezilya halkı ve basını dışında herkes Brezilya'yı destekler."